הסופרים קוראים לנתניהו וללבנת להשלים את החוק להגנת הספרות והסופרים

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

עשרה מבכירי הסופרים בארץ שלחו מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרת ההתרבות המדע והספורט לימור לבנת בו הם מבקשים מהשניים להשלים את חקיקת החוק להגנת הספרות והסופרים עוד במושב הנוכחי של הכנסת. בקשתם באה לאחר שהושגה הסכמה של ראשי המפלגות המתמודדות לכנסת הבאה ובהם התנועה, יש עתיד והבית היהודי.

חוק הסופרים והספרות, שתכליתו העיקרית היא מניעת הנחות על ספרים חדשים במשך 18 החודשים הראשונים לפרסומם, עבר בקריאה ראשונה בכנסת וזכה לתמיכתם של ראש הממשלה ושל יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה. לדברי הסופרים, לאחר שהחוק עבר בקריאה ראשונה בכנסת החלו דיונים ממושכים בוועדת החינוך של הכנסת, ובמקביל השקיעו משפטני משרד המשפטים, משרד התרבות והכנסת שבועות רבים של עבודה, בשיתוף אנשי המועצה הלאומית לכלכלה. תהליך זה נמשך זמן רב ובינתיים הוחלט על הקדמת הבחירות.

הסופרים, א.ב. יהושע, יהושע קנז, אלי עמיר, יורם קניוק, דב אלבוים, מאיר שלו, דוד גרוסמן, דורית רביניאן, עמוס עוז ורונית מטלון כתבו במכתבם כי "לקראת העלאת החוק לקריאה שנייה ושלישית הושגה תמיכה בחוק של מרבית סיעות הכנסת ושל ראשי המפלגות המועמדות לכנסת הבאה, והתקבלו אישורים מהם בכתב. עתה נמסר, שהחוק לא יוכל לעלות לקריאה שנייה ושלישית במושב הנוכחי וכי ועדת החינוך לא תוכל להשלים את הדיונים, חרף ההבטחות".

לדברי הסופרים "ההסכמה מקיר לקיר במושב הנוכחי מחייבת השלמת החקיקה עד מועד הבחירות ואנו פונים אליכם בבקשה לעשות כן! רק כך תוכל ממשלת ישראל למלא את חובתה ולהשלים את הטיפול בכשל השוק הנורא בענף הספרים, שכבר גרם לנזק בלתי הפיך לספרות הישראלית ולחיי התרבות שלנו". ירון סדן, יו"ר התאחדות המו"לים, אמר בתגובה "אני מברך על המכתב. הגיע הזמן שמסע הייסורים של חוק הספרים יסתיים. לאור ההסכמה מקיר לקיר בין סיעות הכנסת על הצורך בחוק, אין ספק שצריך וניתן להשלים את החקיקה עוד במושב הנוכחי".

רונית מטלון
דורית רביניאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ