שבוע הספר אלטרנטיבי יתקיים בבית הנסן בירושלים ב–12-10 ביוני

במשך שלושת הימים יתקיימו מפגשים ספרותיים, בהם ערב סביב ספרו האחרון של ש"י עגנון "שירה" שעלילתו מסתיימת בבית המצורעים – הוא "בית הנסן", בהשתתפות ערן צור, דוד ארליך, אביגיל אנטמן ויוצרים נוספים

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

בית הנסן בירושלים יארח את פסטיבל "עט לשינוי" ב–10-12 ביוני ויכלול יריד ספרות אלטרנטיבית שבו יציגו מו"לים עצמאיים, ספרות חברתית, פנזינים, כתבי עת, ספרי אמן, קומיקס, שירה ועוד. סלון ספרים למסירה והחלפה, תערוכות ומיצגים של דיירי בית הנסן, בהם "מערת שוליים" של קבוצת סלה-מנקה, תערוכת עבודות של הסטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, מופעי מוסיקה בשיתוף חברת התקליטים "התו השמיני" ובמה פתוחה ליוצרים שונים.

במשך שלושת הימים יתקיימו מפגשים ספרותיים, בהם ערב סביב ספרו האחרון של ש"י עגנון "שירה" שעלילתו מסתיימת בבית המצורעים – הוא "בית הנסן", בהשתתפות ערן צור, דוד ארליך, אביגיל אנטמן ויוצרים נוספים; השקת הספר "רשומון" מאת אילנה זפרן בהנחייתו של הקומיקסאי והקריקטוריסט מישל קישקה; מפגש עם ד"ר דנה אולמרט על ספרים שנעלמו בטרם הגיעו לקהל הקוראים; "לא לגעת בקירות" מופע סיפורים מקורי בהשתתפות תושבי השכונות הסמוכות לבית הנסן ובשיתוף עם 'ויהי יום' בית המדרש למספרי סיפורים "אלול"; ערס פואטיקה - מלים טבולות בערק - אמני ספוקן וורד ורקדניות בטן בחאפלה פואטית; "פורטפוליו לייב" בהנחיית העיתונאי והאוצר יובל סער, שיחה על האסתטיקה של הפער בהשתתפות קבוצת סלה-מנקה; מפגש עם היוצר ערן הדס על השירה במאה ה-21; מפגשי אמן עם מו"לים של הוצאות עצמאיות ועוד.

ערן צור. אלטרנטיבהצילום: אסף אנטמן

בכל יום יתקיימו סדנאות כתיבה ויצירה בהן: סדנת הדפס המשי עם האמנים זאב וגילה אנגלמייר; סדנה ליצירת דיוקן עצמי כתוב ומצויר בעקבות 'יומנישי' בהנחיית איריס בוים-רונן ומיכל בוננו; סדנת כתיבה ואיור שתועבר על ידי כתב העת המקוון "הפנקס"; סדנת יצירת פנזינים לנוער ומבוגרים שיועברו על ידי צוות "פסטיבל הפנזינים לתרבות ודפוס עצמאי"; סדנת כתיבה ביקורתית עם ארנה קזין, סדנת כתיבה עם הסופרת דפנה בן צבי ועוד.

האירוע משתלב במסגרת אירועי "סיפור רחוב" שיתקיימו ב–10 ביוני בשלושה מוסדות תרבות ירושלמים מובילים במקביל: תיאטרון ירושלים, מוזיאון האיסלאם ובית הנסן בשיתוף עם הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים.

יש לציין כי ניסיון לייסד את שבוע הספר האלטרנטיבי בתל אביב נתקל באחרונה בכתף צוננת מצד העירייה. במסגרת היוזמה של התאומים עילאי ואלון־לי גרין, בעלי חנות הספרים "האחים גרין", היו אמורים בעלי הוצאות וחנויות עצמאיות להציע את ספריהם למכירה לאורך שדרות ח"ן בעיר, במקביל לקיום היריד המרכזי .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ