בת זוגו של צבי ינאי תרמה את ספרייתו למועצת דליית אל כרמל

עוד נודע כי משרד המדע החליט להעניק מלגות לסטודנטים על סך מיליון שקלים לקידום מיעוטים במדע על שם צבי ינאי. כל מלגה שתינתן תהיה על סך 250 אלף שקלים, לשלוש שנים

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

מחר (9.6) יחול יום הולדתו של צבי ינאי שמת בגיל 78 בדצמבר 2013. ינאי היה הוגה דעות וסופר זוכה פרס ספיר, מנכ"ל משרד המדע ועורך כתב העת "מחשבות". כעת נודע כי ספרייתו של ינאי תועבר בשלמותה לספרייה שתוקם בדליית אל כרמל, תרומתה של דליה הוכברג בת זוגו של ינאי ואם שני ילדיו. עוד נודע כי משרד המדע החליט להעניק מלגות לסטודנטים על סך מיליון שקלים לקידום מיעוטים במדע על שם צבי ינאי. כל מלגה שתינתן תהיה על סך 250 אלף שקלים, לשלוש שנים.

בספרייה שתוצב בדליית אל כרמל יהיו כ-1,500 ספרים של ינאי במגוון תחומים שבהם התעניין: ספרות, פילוסופיה, פסיכולוגיה, פיזיקה ותיאטרון, בהם גם ספרים עם הקדשות מנתן אלתרמן, משה קרוי, דן בן אמוץ, נתיבה בן יהודה, ישעיהו ליבוביץ ועוד.

צבי ינאיצילום: אלכס ליבק

הוכברג אומרת כי לפני מותו שאל אותה ינאי מה תעשה עם ספריו "אמרתי לו שאתן אותם למי שיתאים לקבלם. ראש מועצת דליית אל כרמל רפיק חלבי מתכנן להציב את הספרייה במקום חשוב ובולט". רפיק חלבי, ראש מועצת דליית אל כרמל, אמר שהוא מייחס חשיבות רבה להבאת "אוצר הספרים של צבי ינאי לדליית אל כרמל" וכי הם מתכוונים לעשות מעין שיחזור של חדר העבודה של ינאי כולל הציורים שהיו תלוים בחדרו.

נוסף לכך נמצאת הוכברג בעיצומו של פרויקט העלאת כל הכתבים של ינאי לרשת כדי שיהיו זמינים לכל מי שמעוניין. "אני מאמינה שזה ייצא בתוך כמה חודשים, אני גם מחפשת מימון. צריך לסרוק את הכל ולהפוך לדיגיטלי. אני רוצה לתת את זה לכולם, שכל אחד יהנה מזה". ממשרד המדע נמסר שהם מתכוונים לתמוך חלקית גם בפרויקט והדבר ננמצא בתהליכי אישור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ