מו"ל גרמני דחה הוצאת ספר של מרטין איימיס שעוסק בשואה

למרות שאיימיס נחשב לאחד הסופרים החשובים של דורו, דחתה ההוצאה לאור הגרמנית את הוצאת ספרו החדש, שמספר על חייהם של שלושה מפקדים במחנה ריכוז בזמן מלחמת העולם השנייה

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

"The Zone of Interest", הרומן החדש וה-14 במספר של הסופר הבריטי מרטין איימיס – סיפור על חייהם של שלושה מפקדים במחנה ריכוז בזמן מלחמת העולם השנייה – נדחה על ידי המו"ל הגרמני והמו"ל הצרפתי של איימיס. לא מדובר בעניין של מה בכך. מרטין איימיס נחשב לאחד מגדולי הסופרים הבריטים, מהדור שפרץ בשנות השמונים יחד עם סלמן רושדי, איאן מקיואן וג'וליאן בארנס. ב-2008 דורג על ידי הטיימס במקום ה-19 ברשימת הסופרים הבריטים הגדולים ביותר. הספר יראה אור באנגלית בסוף ספטמבר בהוצאת קנופף.

איימיס אמר לעיתון גרמני כי העורכים בהוצאת הנסר (Hanser) דחו את הרומן משום שהרגישו שהוא לא משכנע. איימיס אמר כי לתחושתו המו"ל הגרמני שלו לא הצליח להבין את הדמות הראשית ברומן, קצין אס־אס בדיוני בשם תומסן. "נראה שהמו"ל שלי חשב שתומסן עמד לצד המשטר וחלק את האידיאולוגיה שלו אבל למען האמת תומסון יודע שהאידיאולוגיה הנציונל־סוציאליסטית אינה מועילה והרסנית", אמר איימיס. "הוא תומך בהרס העצמי של האידיאולוגיה הזאת משום שהוא רוצה שגרמניה תפסיד את המלחמה".

גם בצרפת מדובר עדיין בנושא המעורר חשש. המו"ל הצרפתי של איימיס, גאלימר, בחרו גם שלא להוציא את הרומן לאור. הרומן יראה אור בצרפת בהוצאת קלמן־לוי במעין חילופי משמרות שהיא עושה כעת עם גאלימר, שהוציאה בשנת 2006 את הרומן השנוי במחלוקת "נוטות החסד" של ג'ונתן ליטל שנדחה קודם לכן על ידי קלמן־לוי.

מרטין איימיסצילום: Maximilian Schönherr

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ