האם כוכבת היוטיוב זואלה כלל לא כתבה בעצמה את ספרה המצליח?

הספר כבש את מצעדי רשימות רבי המכר כשמכר 78 אלף עותקים בשבוע. דובר של הוצאת הספרים פינגוון ראנדום האוס, שהוציאה את הספר, אמר ל"סאנדיי טיימס" "אם להיות לגמרי מדויקים, צריך לומר שזואי סאג לא כתבה את הספר בעצמה"

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

ספר הביכורים של היוטיוברית זואי סאג הידועה בכינוי זואלה כבש את מצעדי רשימות רבי המכר כשמכר 78 אלף עותקים בשבוע, מה שגרם לחלק מהבריות לתהות האם היא כתבה את הספר הרומן בעצמה. דובר של הוצאת הספרים פינגוון ראנדום האוס, שהוציאה את הספר, אמר ל"סאנדיי טיימס" "אם להיות לגמרי מדויקים, צריך לומר שזואי סאג לא כתבה את הספר בעצמה".

הספקולציות לגבי זהות הכותב התחילו משום שבעמוד התודות בספר כתבה זואלה "אני רוצה להודות לכולם בפינגוון על שעזרו לי להרכיב את הרומן הראשון שלי, בעיקר לאמי אלוורד וסיובן קוראם, שהיו אתי בכל שלב בדרך".

זואלה. סופרי צלליםצילום: ערוץ היוטיוב Zoella

אלוורד היא העורכת של זואלה אבל תפקידה של קוראם אינו ברור, אבל בדרך כלל היא עובדת כסופרת וכותבת עצמאית של ספרות נוער.

סופרי צללים אינם עניין נדיר בתחום ספרי המפורסמים למיניהם. שחקנים, מוסיקאים, ספורטאים ופוליטיקאים עובדים עם סופרי צללים כעניין מובן מאליו. לעתים הם נותנים להם קרדיט ומודים בכך ולעתים לא.

זואלה התחילה את בלוג הווידיאו שלה ביוטיוב בשנת 2009 וכתבה על אופנה וטרדות הנעורים. כיום בגיל 24 יש לה יותר מ-9 מיליון מנויים. ספר הביכורים שלה מתאר את יחסיה של נערה בת 15 עם כוכב פופ אמריקאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ