סופר עד הבית: חודש הקריאה חוזר במתכונת חדשה

ב-2017 בוטלו האירועים במוקדים שונים בארץ בשל בעיות תקציב. השנה יוקצו לחגיגות כ-4 מיליון שקלים, שיושקעו לראשונה במפגשים ביתיים עם סופרים ומשוררים, לצד אירועים בברים, בתי כנסת וספריות עירוניות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למעלה מ-400 מפגשים ביתיים עם סופרים ומשוררים בכל רחבי הארץ, לצד אירועים בברים, בבתי כנסת ובספריות העירוניות, יתקיימו השנה במסגרת חודש הקריאה, שייפתח ב-15 במאי במקביל לחגיגות ה-70 למדינה.

בהודעת משרד התרבות, שיצאה הערב (מוצ"ש), תוארו האירועים כמתכונת חדשה ואחרת מזו שהיתה נהוגה בעבר. לשאלת "הארץ" באשר לקיומם של ירידי ספרים כבשנים עברו, השיב המשרד כי אלה יתקיימו, וכי "לאחרונה פורסם מכרז" לצורך כך.

השרה מירי רגב בשבוע הספר בתל אביב, 2016צילום: תומר אפלבאום

זוהי השנה התשיעית בה מתקיים חודש הקריאה, ששיאו בדרך כלל שבוע הספר העברי. בשנה שעברה סערו הרוחות אחרי שהתאחדות המו"לים, הגוף שיזם את הירידים וביצע אותם במהלך השנים בתמיכת משרד התרבות, הודיע כי לא יוכל לקיימם אלא בשלוש ערים בארץ - זאת מפני שמשרד התרבות לא העביר את התקציב הדרוש להצבתם בפריפריה.

בתגובה הודיע המשרד כי יקצה לכך 3.75 מיליון שקלים, אלא שההודעה הגיעה שלושה שבועות לפני תחילת האירועים - פרק זמן קצר ביותר, שלא אפשר לתקצוב להתבצע. בסופו של דבר התקיימו אירועים שונים, אך היה זה שבועות אחרי המועד הנהוג. ייתכן שתקרית התקציב מ-2017 היא הסיבה לשינוי עליו הכריז כעת המשרד.

לבקשת "הארץ" ציין המשרד כי התקציב לאירועים יעמוד על כארבעה מיליון שקלים, מהם יוקצו סכומים לאירועים בספריות, ואילו מיזם המפגשים הביתיים יתקיים בדגש על הפריפריה. עוד נמסר כי "בימים אלה יוצא מכרז בנושא לחברות ההפקה בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ