סלין אסייג תנהל את מחלקת ספרות המקור בידיעות ספרים

הסופרת, המשוררת והעורכת תחליף בתפקיד את נוית בראל, שערכה כ-60 ספרים בשבע שנותיה בהוצאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סלין אסייג מחייכת
סלין אסייג. "אביא איתי ניסיון שצברתי ככותבת וכעורכת"צילום: נורית מוזס

מנהלת מחלקת ספרות המקור בהוצאת ידיעות ספרים, נוית בראל, תעזוב את תפקידה. בראל, שערכה בשבע שנותיה בהוצאה כ–60 ספרים בז'אנרים שונים, ביקשה באחרונה לעזוב את תפקידה. תחליף אותה הסופרת, המשוררת והעורכת, סלין אסייג.

בראל תעזוב את משרתה בשבועות הקרובים, אך תוסיף ללוות את הסופרים שהחתימה עד להשלמת העבודה על ספריהם ובהם לילך וולך, שיר ראובן ודוד דרעי. "היה לי לכבוד ולעונג לעבוד עם סופרים מוכשרים ולצד מו"ל מקצוען כמו דב איכנולד", מסרה בראל ל"הארץ". "הייתי מישהי שהשאירה משהו. עכשיו, כמו שכתב דוד אבידן, דחוף מאוד לתת לעצמי הזדמנויות חדשות".

בשבע שנותיה בהוצאה טיפחה בראל סופרים כמו עילי ראונר, דורית קלנר, תמר מרין ואסף סעדון, והוציאה את ספריהן של המשוררות מי־טל נדלר ולי ממן. בתקופתה יצאו בידיעות ספרים ספריהם של אילנה ברנשטיין וחביבה פדיה, דרור בורשטיין, רוגל אלפר ועוד. היא חתומה גם על הוצאתו של "ספר קישוני", המאגד את מיטב יצירתו של אפרים קישון ועל ההוצאה המחודשת של "מאחורי הגדר" מאת חיים נחמן ביאליק.

מחליפתה אסייג זכתה ב–2018 בפרס ראש הממשלה לסופרים עברים. שני ספרי הפרוזה שלה, "צעקה הפוכה" ו"פרקי מכונות", היו מועמדים לפרס ספיר. היא היתה חברת מערכת בהוצאת מודן והיא חברת מערכת בכתב העת הספרותי "צריף", שמוציאה המחלקה לספרות באוניברסיטת בן גוריון. "אני שמחה להיכנס לתפקיד המאתגר", אמרה ל"הארץ". "אביא איתי ניסיון שצברתי ככותבת וכעורכת ואני מרגישה מבורכת להיכנס לתפקיד שמילאה נוית בראל".

שינוי נוסף שיחול בבעלי התפקידים בהוצאה הוא מנויה של לימור בן צבי לעורכת הספרות המתורגמת. היא תחליף את נועה סמלסון שהחזיקה בתפקיד בארבע שנים האחרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ