בעקבות תחקיר "הארץ": התאגיד ידון בתופעת ההתעמרויות וההטרדות שנחשפו בשורותיו

"העובדים הם המשאב החשוב ביותר לתאגיד", נכתב בהודעת המועצה, שתקיים ועדת בדיקה בימים הקרובים. גם קרן נויבך, מגישת "כאן ב'", הגיבה לחשיפה: "פונה למנהליי — תפסיקו לטשטש". ועד עובדי "כאן": "מודעים מזה תקופה לבעיות"

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תאגיד שידור ציבורי "כאן". עובדים רבים בחרו שלא להגיב לפרסום התחקיר
איתי שטרן

מועצת תאגיד השידור הציבורי של "כאן" תקיים בימים הקרובים דיון בעקבות תחקיר "הארץ", בו נחשף כי סביבת העבודה בתאגיד נגועה בהתעמרויות והטרדות מיניות. בהודעה שהוציאו היום מטעם המועצה נכתב כי היא "מייחסת חשיבות רבה לעובדי התאגיד כולם, שהם המשאב החשוב ביותר של התאגיד. המועצה תעשה את כל הניתן כדי לבחון את הדברים לעומקם ולוודא שהתאגיד מהווה סביבת עבודה ראויה ומכובדת".

ועד עובדי התאגיד שיגר גם הוא מכתב לעובדי "כאן" ובו נכתב כי "אנחנו מודעים מזה תקופה לבעיות הקשות ביחסי אנוש בתאגיד ולרבות תלונות על הטרדות מיניות והטרדות אחרות שאינן טופלו כראוי. הפרסומים בעיתון 'הארץ' הם פרי עבודה עיתונאית מאומצת שחשפה את היקף התופעה הקשה הזו, הכוללת התעמרות, הטרדות מיניות וסביבת עבודה רעילה". עוד הבהירו בועד כי "עמדנו ונעמוד לצד העובדים שנפגעו ונמשיך ללוות בדיסקרטיות כל תלונה על מנת למצות את הטיפול בהן תוך ליווי אישי של מי שחשים נפגעים".

בניין תאגיד השידור הישראלי. המועצה הבטיחה לבחון את הדברים לעומקםצילום: אוהד צויגנברג

מעט מעיתונאי התאגיד הגיבו לתחקיר שפורסם אתמול. בין אלו שבחרו לדבר נמנית קרן נויבך, מגישת "כאן ב'" הידועה בקידום נושאים חברתיים, שצייצה: "קוראת את החלק השני של תחקיר הארץ והאמת? רועדת. וכועסת. ורוצה להגיד למנהלים שלי בתאגיד: תפסיקו לטשטש, תפסיקו לטייח ותתחילו להתייחס ברצינות לאנשים שאתם מנהלים. התחקיר הזה לא נולד משום מקום. הוא נולד כי זה מה שאנשים עברו ועד עכשיו הם מפחדים לדבר. לא מנהלים מקום בפחד. הגיע הזמן לתקן".

גם אוה מדז'יבוז, ראשת הרשות לקידום מעמד האישה ששימשה בעבר כיו"ר הרשות השנייה, שלחה מכתב ליו"ר המועצה, גיל עומר, ולמנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, ובו כתבה כי היא דורשת להקים ועדת בדיקה חיצונית שתבחן את ממצאי התחקיר. בין השאר כתבה מדז'יבוז: "כיצד ייתכן שבמשך תקופה ארוכה, על פי המתואר בתחקיר, מנהל זוטר בתאגיד מייצר סביבו אווירה לא נוחה ומינית, כולל בישיבות מקצועיות, תוך ידיעה ברורה של הממונים עליו ואין נעשה דבר כדי למנוע זאת הן ברמה המשמעתית והן כמסר לעובדות ולעובדים? כיצד ייתכן ששדרן רדיו ותיק מתנהל בסביבת העבודה באופן שפוגע הן בעובדות והן באורחות התחנה וחרף הליכי בדיקה פנימיים, לא מצליח התאגיד למנוע הישנות של מקרים כאלה?"

השדרנית קרן נויבך. מהבודדות שבחרו להגיבצילום: תומר אפלבאום

אגודת העיתונאים בירושלים שיגרה אף היא מכתב נוסף ליו"ר מועצת התאגיד ודרשה את הקמתה של ועדת בדיקה חיצונית לממצאי התחקיר. "הטענות והתלונות העולות מהכתבות והידיעות בתקשורת על התעמרות, השפלות והטרדות מיניות בתאגיד לא היו צריכות להפתיע. עובדים שפוטרו והתלוננו לא אחת על התעמרות ואירועי אלימות מילולית, ולאחרונה אף אלימות פיזית, הפכו לשגרתיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ