שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מנהל רשת ב' סיקר אירועי יין בהם שימש כשופט

אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אמילי גרינצווייג
כתבת התקשורת של "הארץ"

מנהל רשת ב', יאיר קורן, דיווח בתחנה על אירועי יין שבהם שימש חבר בצוות השופטים. קורן, שמונה בדצמבר האחרון למנהל הרשת בקול ישראל, מסקר ב-13 השנים האחרונות אירועים הקשורים ביין בעבור רשות השידור. בדיקת כתבותיו של קורן בענייני יין, ופרסומים על אותן תחרויות, מעלה כי בחלק מהמקרים לא דיווח כי שימש חלק מצוות השופטים. לדברי הרשות, התחום אינו מוגדר כחלק מתפקידו והוא אינו מקבל תמורה על דיווחיו.

באפריל 2011 שימש קורן, בעת שהיה מנהל חדר החדשות של רשת ב', חבר בצוות השופטים בתחרות היין הבינלאומית ויניאיטלי, שנערכת בוורונה שבאיטליה. לאחר סיום התחרות העביר קורן, שהיה הנציג הישראלי היחיד בצוות השיפוט, ידיעה עליה לתחנה. כתבה אחת בעניין שודרה במהדורת חדשות הצהריים בתחנה ואחרת שודרה בערב. בשידור זה, לא נכלל גילוי נאות על תפקידו כשופט בתחרות.

יאיר קורן. לא סיפק בכל דיווחיו גילוי נאות על חלקו בצוות השיפוטצילום: אהוד שטמלר / דוברות רשות השידור

מקרה דומה נוסף אירע ב-2009, כאשר נמנה קורן עם צוות שופטים של כ-275 טועמי יין, בתחרות מונדוס-ויני שנערכה בגרמניה. גם על תחרות זו דיווח קורן, מבלי שציין את חלקו בהליך השיפוט. במקרה אחר ב-2010, שידר קורן דיווח על תחרות יין שערכה חברת אל-על. בשידור זה ציין קורן שעמד בראש אחד מצוותי השיפוט.

הד"ר יובל קרניאל, לשעבר יו"ר ועדת האתיקה של הרשות, שכתב את תקנון האתיקה החדש שלה, הסביר כי הכללים "אוסרים על שדר לעמוד במצב שיש בו חשש לניגוד עניינים בין חובתו לרשות השידור ולציבור, לבין כל אינטרס אחר". לדבריו, "ברור כי עבודה כשופט בתחרות של גורם פרטי או מסחרי עלולה להציב כתב שמסקר את תחום היין בניגוד עניינים". קרניאל הוסיף כי לכל הפחות נדרש מקורן גילוי נאות של תפקידו בתחרות, "וראוי היה שיימנע מלסקרה כלל".

קורן ביקש שלא להגיב לדברים. מרשות השידור נמסר כי "קורן אינו עוסק בעבודה פרטית והוא מודע היטב לנוהל עבודה פרטית ברשות השידור, ומקפיד עליו". לדבריהם, "רשות השידור או כל גוף אחר מעולם לא מימנו את נסיעותיו של קורן או את שהייתו בחו"ל. מדובר בניסיון נואל של עובד ממורמר לפגוע בשמו הטוב של קורן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ