אמילי גרינצווייג
אמילי גרינצווייג

רשות השידור שלחה מכתבי בירור ל-40 מעובדי הערוץ הראשון המועסקים בחוזים אישיים, המהווים מעין שימוע בכתב לקראת שינוי בתנאי העסקתם. בין העובדים שקיבלו את המכתבים גם מגיש "מבט" ינון מגל, המגישה שרון וכסלר, מנהל מחלקת הספורט אורי לוי וכן כתב השטחים של ערוץ 1 יורם כהן. מדובר במהלך לקראת יישום הרפורמה ברשות, שבמסגרתה יידרשו לפרוש כ-30 עובדים המועסקים בחוזים אישיים.

"קיימת אפשרות של שינוי בתנאי העסקתך. שינוי כזה עשוי לכלול הפסקת חוזה", נכתב במכתבים שקיבלו העובדים בימים האחרונים. עוד נכתב כי "בטרם תתקבל החלטה הנך מוזמן להציג בכתב את טענותיך". במכתב צוין כי על התגובות להיות מועברות בכתב עד לסוף השבוע.

במסגרת הסכמי הרפורמה בין משרד האוצר להנהלת הרשות נדרשת פרישתם של כ-700 מעובדי הרשות, ובהם כ-30 עיתונאים המועסקים בחוזים אישיים. כיום עובדים ברשות כ-80 עיתונאים בחוזים מעין אלו - מדובר בעובדים בכירים וטאלנטים עם שכר המוגדר כבינוני עד גבוה. יש לציין כי חלק מהעיתונאים שזומנו לא יפוטרו בעתיד, אלא יידרשו לקיצוץ בשכרם.

יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, דני זקן, אמר בתגובה כי "אין שום טעם בשימועים לקראת פיטורים לעובדים, שכן הסכמי הרפורמה מתווים את הדרך לפרישה מרשות השידור". זקן קרא להנהלת הרשות לדחות את השימועים עד לכניסת הרפורמה לתוקף, כדי לפתוח את הליכי הפרישה בהתאם להסכמים, כיוון שלטענתו ביצוע השימועים היום הוא "מחטף הנוגד את הסכמי הפרישה החתומים".

ינון מגלצילום: אייל טואג
אורי לויצילום: תומר אפלבאום

בתוך כך, בעקבות התנגדות אגודת העיתונאים בירושלים נדחו בשמונה ימים שיחות השימוע שהיו אמורות להיערך לעובדי קול ישראל. עם מקבלי הזימונים נמנים עורכת "סדר יום" מירית הושמנד, והכתבים כרמית ראובן, שי זילבר ואפרת וייס. מדובר בעובדים שלטענת הרשות מועסקים בה פחות משלוש שנים, וקיבלו מכתבי זימון לשימוע שלפני פיטורים כבר לפני כמה חודשים. גם אז הוקפאו השימועים בעקבות התערבות אגודת העיתונאים.

מרשות השידור נמסר בתגובה כי: "צוות רפורמה שהקים המנכ"ל לפני כשבועיים החל להיערך לקראת ביצועה ויישום ההסכמים עליהם חתמו אגודת העיתונאים בירושלים, ועדי העובדים, האוצר, ההסתדרות וההנהלה הקודמת. ברגע שתיכנס הרפורמה לתוקפה, דבר הצפוי לקראת החודש הבא, תהיה ההנהלה הנוכחית חייבת לקיים הסכמים אלו ככתבם וכלשונם".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ