מנכ"ל ערוץ 10 הפורש לנתניהו: הסדר את דחיית החובות - תקשורת - הארץ

מנכ"ל ערוץ 10 הפורש לנתניהו: הסדר את דחיית החובות

במכתב לראש הממשלה מזהיר יוסי ורשבסקי מפני יצירת "מונופול תקשורתי של ערוץ 2", שיסיג לדבריו את התקשורת הישראלית שנים לאחור

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אמילי גרינצווייג

מנכ"ל ערוץ 10 הפורש, יוסי ורשבסקי, שלח הבוקר מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובו ביקש ממנו להסדיר את דחיית חובות הערוץ. במקביל, כינס ורשבסקי, שהודיע ביום חמישי על התפטרותו אחרי ארבע שנים, את עובדי ערוץ 10 לשיחה שבה השתתף גם יואב הלדמן, שמונה למנכ"ל בפועל.

"למרות ההישגים והמקום שקנה בחיי היום יום של הציבור הרחב, ערוץ 10 נמצא במצב כלכלי קשה מנשוא והכנסת משקיעים חדשים הינה הכרח קיומי עבורו", אמר ורשבסקי. לדבריו, המשקיעים החדשים מתנים את כניסתם לערוץ בהמרת חובותיו, בסך של כ-45 מיליון שקלים, בעבור תמלוגים ודמי זיכיון.

במכתבו לראש הממשלה כתב המנכ"ל הפורש: "כבר לא מעט שנים שערוץ 10 הוא חלק בלתי נפרד מההוויה הישראלית. הערוץ הצליח לכבוש מקום בלבו של הציבור ולהיות מקור לשיח, דיון, תרבות, יצירה ובידור המגיעים חינם לכלל הציבור. המשך פעילותו של ערוץ 10 חיוני כדי שלא ליצור שוב מונופול תקשורתי של ערוץ 2, דבר שיסיג שנים רבות לאחור את התקשורת הישראלית".

יוסי ורשבסקי בדיון בכנסתצילום: מיכל פתאל

אתמול הודיע דירקטוריון ערוץ 10 על מינוי כמה נציגים של בעל המניות רון לאודר לתפקידים בכירים. למעט מינויו של הלדמן, הוחלט גם על מינויו של אבי בלשניקוב, נציגו של לאודר, לסגן יו"ר הדירקטוריון, תפקיד שלא היה קיים עד כה. כמו כן, הוחלט למנות את נציגתו של לאודר, מיכל גרייבסקי, ליו"ר ועדת הכספים, המורכבת מנציגיו של לאודר ונציגיו של בעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון, יוסי מימן.

על אף שמימן נשאר בעל השליטה והיו"ר, ניכר כי השפעתו של לאודר מתחזקת בהרכב הנוכחי של הדירקטוריון. לדברי גורמים בשוק התקשורת, המינויים מדגישים כי את המהלכים בפועל בערוץ ינהלו אנשיו של לאודר. יצוין כי כבר תקופה ארוכה שבעלי המניות אינם מעבירים כספים לערוץ, למעט לאודר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ