שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אמילי גרינצווייג
אמילי גרינצווייג

ועדת השרים לחקיקה דחתה היום (ראשון) את הצעת החוק לפיה ניתן יהיה להמיר חובות כספיים של זכייניות הטלוויזיה המסחרית בהשקעה בתוכן מסוגה עילית. הצעת החוק, אותה הגיש ח"כ נחמן שי (קדימה), נועדה בעיקרה למנוע את סגירתו של ערוץ 10, שלו חובות בסך כ-45 מיליון שקלים בגין תמלוגים ודמי זיכיון. שר האוצר, יובל שטייניץ, ושר המשפטים, יעקב נאמן, התנגדו להצעה. שר התקשורת, משה כחלון, נעדר ממנה.

הרשות השנייה הודיעה לפני מספר חודשים כי תאריך את זיכיונו של הערוץ עד לסוף השנה הנוכחית, אולם לא תעניק לו רישיון עד שיסדיר את חובותיו. מאז הדגישו בהנהלת הערוץ כי ללא פריסת החובות או המרתם לא יוכל להתקיים. עוד טענו כי משקיעים פוטנציאליים מתנים את כניסתם לערוץ בהמרת חובותיו.

זכיינית נוספת שיכולה היתה להרוויח מהצעת החוק היא "רשת", שלה חובות בסך 23 מליון שקלים. "אני מאוכזב שממשלת ישראל לא נלחמת על הפלורליזם באמצעי התקשורת השונים ואף מנסה להביס אותו" אמר בתגובה להפלת החוק ח"כ שי, "באופן אישי אמשיך להלחם בעבור הנושא בדרכים אחרות".

מערוץ 10 נמסר בתגובה כי "הערוץ על מאות עובדיו, ובשם אלפי המשפחות המתפרנסות משוק הטלוויזיה המסחרית, מעודד מהניסיונות החוזרים ונשנים של חברי הכנסת לשמר את התחרות והפלורליזם. אנחנו קוראים לממשלה לפעול כדי להסדיר כשל שוק שהתגלע סביב תשלומי עבר של דמי זיכיון ותמלוגים, ולגבש פתרון ראוי שיהיה מקובל על כל הגורמים המקצועיים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ