הרשות תבדוק התבטאויות עו"ד שפטל ב"רדיו ללא הפסקה" - תקשורת - הארץ

הרשות תבדוק התבטאויות עו"ד שפטל ב"רדיו ללא הפסקה"

הבדיקה נפתחה בעקבות תלונות על כך שאמר כי תנועת "שלום עכשיו" פועלת "בשירות האויב הנאצי, ג'יהאדי פשיסטי". הליך נוסף נפתח מולו בפברואר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אמילי גרינצווייג

הרשות השניה פתחה בהליך בירור מול התוכנית "שפטל עצבני" המשודרת בתחנת "רדיו ללא הפסקה" בעקבות תלונות על התבטאויותיו של עו"ד יורם שפטל במסגרת התוכנית על תנועת "שלום עכשיו". בין היתר אמר שפטל כי התנועה פועלת "בשירות האויב הנאצי, ג'יהאדי פשיסטי".

בשבוע שעבר שלחה בנושא תנועת "שלום עכשיו" מכתב תלונה להנהלת הרשות. "אין זאת הפעם הראשונה שמר שפטל משתמש בבמה הציבורית הניתנת לו על מנת להסית, להוציא דיבה ולסכן את ביטחונם האישי של העובדים והפעילים ב'שלום עכשיו' ובארגונים נוספים" כתב מזכ"ל התנועה, יריב אופנהיימר. "לאור זאת, אני סבור כי אין מנוס מלנקוט בהליכים כנגד עו"ד שפטל ולסיים את השתתפותו בתוכנית", הוסיף.

בחודש פברואר נפתח הליך בירור דומה נגד שפטל כדי לבדוק אם עבר על כללי הרשות בתוכנית. אז ביקר בתוכניתו את גופי התקשורת, וכינה אותם "כנופיה שפלה ובזויה של מחבלים תקשורתיים בזויים, מרעילי בארותינו". עוד כוונו דבריו לאוהדי הפועל תל אביב, שכונו על ידו "כנופיה אנטישמית אלימה" ולגימנסיה הרצליה, שם קיימת "תרעלה אנטי ציונית". משרד המשפטים פנה בעבר גם הוא לרשות בעניין, למרות שקבע כי אין באמירותיו משום עבירה פלילית.

מהרשות השנייה נמסר בתגובה כי תלונת "שלום עכשיו" נתקבלה, וכי "הרשות פתחה בבירור במקביל להליך הבדיקה הרחב בגין התבטאויות קודמות של שפטל".

שפטל אינו היחיד שהתבטאויותיו בתחנת הרדיו גוררות תלונות. לאחרונה הוחלט להשעות למשך יומיים את נתן זהבי, המגיש את "זהבי עצבני", עקב תלונות שהגיעו לרשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ