רשות השידור על ינון מגל: "כל מה שעניין אותו זה השכר" - תקשורת - הארץ

רשות השידור על ינון מגל: "כל מה שעניין אותו זה השכר"

בהודעה נכתב: "עובד שמרוויח כ-60 אלף ש' צריך להגיע לפחות 5 פעמים בשבוע למערכת". מגל: "מביך להגיב למסכת ההבלים והשקרים של ההנהלה"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רשות השידור הגיבה היום (רביעי) על התפטרותו של ינון מגל מהגשת המהדורה המרכזית בערוץ הראשון.

בהודעה נכתב כי "טענותיו של מגל הועלו בעקבות בקשתו מנהל חטיבת החדשות לשבצו ל-5 ימי עבודה בשבוע, כפי שנחתם עמו בחוזה ההעסקה. מגל, שהיה מורגל להגיש את המהדורה 4 ערבים בשבוע, התרעם על הדרישה. רשות השידור מחזיקה בדעה שעובד שעלות שכרו נאמדת בכ-60 אלף שקלים צריך להגיע לפחות 5 פעמים בשבוע למשך כ-6 שעות עבודה במערכת".

עוד כתבו כי "מגל סירב לעמוד לרשות המערכת, וכך נוצר הרושם שאין לו שום עניין אמיתי בעבודה, וכל מה שמעניין אותו הוא שכרו ותנאיו הנלווים". בהודעה הוסיפו כי "חרב הפיטורים והקיצוצים מונפת מעל מאות עובדי רשות השידור, ועל מגל, מגיש בכיר בחטיבת החדשות, מוטלת האחריות  להוות דוגמא לעובדים ולא להיפך.

ינון מגל ומירב מילרצילום: אייל טואג

בתגובה לדברים אמר מגל: "קצת מביך, למרות שהתפטרתי, להמשיך ולהגיב למסכת ההבלים והשקרים של ההנהלה הנוכחית. ומוזר לשמוע את הטענה שסירבתי להופיע יותר על המסך אחרי שאמרו שאני מהווה בעיה לרייטינג. האנשים שתפסו את עמדות הפיקוד ברשות השידור הם בוודאי האחרונים להתלונן בכל מה שקשור לשקיפות ציבורית, משכורות מנופחות ומוסר עבודה".

בימים הקרובים יגיש את המהדורה עודד שחר, וייתכן כי בהמשך גם יעקב אחימאיר ואורי לוי. זאת עד למציאתו של מחליף קבוע. בחודשים האחרונים פורסם כי בכוונת בכירי הרשות להחליף את מגל ומירב מילר, שהגישה יחד איתו את המהדורה המרכזית בערוץ. במקביל לכך, בתקופה האחרונה אף נערכו אודישנים לתפקידי הגשה ברשות, אולם לאחרונה הופסק מהלך החלפתם באופן ישיר. עם זאת, נגד השניים ננקטו צעדים שהקשו על תפקודם כגון דרישה להגיע בשעות מוקדמות יותר למערכת וכן הגשת מהדורות באופן תכוף יותר.

בנוסף, לאחרונה ננזף מגל על ידי הנהלת הרשות לאחר שהביע דברי תמיכה במגיש היוצא של חדשות 10, יעקב אילון, שהתפטר מתפקידו במחאה על תנאי העסקתו ואופי העבודה בערוץ. במשך כל התקופה העריכו גורמים ברשות כי אחת הסיבות לרצון של ההנהלה החדשה לסיים את תפקידו של מגל קשורה בכך שהוא נחשב למזוהה עם המנכ"ל הקודם, מוטי שקלאר.

מגל בן ה-42 נכנס לתפקידו כמגיש המהדורה לפני כארבע שנים לאחר פרישתו של חיים יבין. קודם לכן עזב מגל את תפקידו הכתב הצבאי בחברת החדשות של ערוץ 10. בין היתר הוא שימש שם כמגיש מחליף בתוכנית "5 עם רפי רשף".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ