עובדי רשות השידור ישביתו היום את מבזקי רשת ב'

זאת במחאה על שלא קיבלו את תוספות השכר שהוחלו על כלל המשק. "הסחבת המיותרת הביאה לכך שלדידנו כלו כל הקיצין", כתב ועד העובדים

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

עובדי רשות השידור יפתחו היום בעיצומים במחאה על שלא קיבלו את תוספות השכר שהוחלו על כלל המשק. במסגרת העיצומים יושבתו מבזקי חדשות ברשת ב', שידורים בקול ישראל בערבית ובתחנות נוספות של קול ישראל. שידורי הטלוויזיה לא ייפגעו בשלב זה.

העובדים אמורים לקבל את תוספות השכר במסגרת הסכמי הרפורמה, אולם זו מתעכבת ולא מן הנמנע שיישומה, שנקבע ליולי, יידחה גם הפעם. בנוסף מוחים העובדים על הקפאת דרגותיהם, פגיעה בתנאים נוכח הוצאת הפקות מחוץ לרשות וקליטת עובדים חדשים על חשבון ותיקים. בהמשך השבוע מתוכננות השבתות נוספות של יומני חדשות ותוכניות.

לפני כשנה פנה יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, למשרד האוצר בבקשה להחיל את התוספות גם על עובדי הרשות. האוצר התנגד אז למהלך וטען כי התוספות, שהוערכו בעשרות מיליוני שקלים, יביאו לקריסת הרשות.

במכתב אל גילת ומנכ"ל הרשות יוני בן מנחם כתב ועד העובדים כי "הסחבת המיותרת, מקצתה מסיבות פוליטיות מקצתה בשל מחדלי ניהול, הביאה לכך שלדידנו כלו כל הקיצין". עוד כתבו כי הם דורשים "לקבוע לוח זמנים מדויק וקרוב של החלת הסכמי השכר ובהם מתן פיצויי השחיקה והמענקים, פתיחת סולם הדרגות והתיקונים של הסדרי הפנסיה והגמל לעובדי הרשות".

אמיר גילת ויוני בן מנחםצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ