הקיצוצים ב"מעריב": שלושה כתבים ותיקים זומנו לשימוע

שלום ירושלמי, רון עמיקם ואבי אורנן הם בין עשרות העובדים שזומנו לשימוע לפני פיטורים. אתמול נודע כי ההנהלה נדרשה להכין תוכנית קיצוצים

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

קיצוצים ב"מעריב": הפרשן הפוליטי של העיתון, שלום ירושלמי, והכתבים הוותיקים רון עמיקם ואבי אורנן, זומנו לשימוע לפני פיטורים. השלושה היו בין העובדים שקיבלו זימונים לשימוע, ועובדים נוספים צפויים לקבל זימונים בימים הקרובים. אתמול נודע כי הנהלת העיתון צפויה לפטר עשרות עובדים כחלק מתוכנית קיצוצים שנדרשה להכין. במסגרת הקיצוצים צפוי גם נדב אייל לסיים את כתיבתו עבור העיתון.

תוכנית הקיצוצים כוללת את כל מערכות העיתון: חדשות, ספורט ועסקים. הנהלת החברה נדרשה על ידי הדירקטוריון להציג בימים הקרובים תוכנית להקטנה "ניכרת מאוד" של הוצאות החברה, ונדרשה לבחון "אפשרויות לשינוי דרך הפעילות של החברה במסגרת תחומי עיסוקה העיקריים הקיימים".

בתגובה שלח ועד עובדי מעריב, שאוגד לאחרונה במסגרת ארגון העיתונאים החדש, מכתב להנהלת העיתון ולעובדים ובו דרש כי ההנהלה תכנס למשא ומתן מול הוועד היציג. הוועד ביקש מההנהלה להימנע מצעדים חד-צדדיים ולהקפיא את הליכי השימוע עד לפגישה בין הצדדים. "הוועד מודע למצבו הכלכלי המורכב של העיתון", נכתב, "ועם זאת מאמין שיש דרכים נוספות לצמצם עלויות ולמזער עד למינימום את הפגיעה בעובדים".

במכתב ששלח לעובדים אתמול כתב מנכ"ל "מעריב", טל רז, כי "הדירקטוריון החליט היום כי ההנהלה תביא בפניו תוך זמן קצר הצעות להשגת הקטנה ניכרת מאוד של הוצאות החברה, לרבות באמצעות אפשרויות לשינוי דרך פעילות החברה. במסגרת זו, עלינו לאמץ תוכנית להקטנה משמעותית מאוד של ההוצאות. תהליך כואב זה יהיה כרוך בוויתור על הון אנושי מצוין. זוהי הדרך היחידה להוביל את מעריב כאחת מאושיות החברה הדמוקרטית בישראל וכמקום עבודה של רבים".

השבוע הודיעה חברת דיסקונט השקעות, מקבוצת IDB שבשליטת נוחי דנקנר, על הזרמה של כ-25 מיליון שקלים לעיתון, בשל מצבו הכספי. אולם לנוכח החלטת הדירקטוריון, החברה לא תמשוך לעת עתה יותר מ-10 מיליון שקלים מסכום זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ