הרשות השנייה: ערוץ 10 הפר האיסור לשדר תוכן פרסומי

על פי הרשות, ערוץ 10 הפר את כללי התוכן השיווקי כאשר שידר מתערוכת "ביוטי סיטי" של רשת "סופרפארם" את תוכנית הבוקר עם אורנה דץ

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

הרשות השנייה קבעה כי ערוץ 10 הפר את כללי הרשות ושידר תוכן שיווקי בתוכנית הבוקר "כל בוקר עם אורנה דץ". הרשות התייחסה לתוכנית של יום חמישי שעבר, ששודרה מתערוכת "ביוטי סיטי" של רשת סופרפארם ובמהלכה הוזכרו שם האירוע ומיקומו באופן תכוף ורואיינו נציגי הרשת. בסיום התוכנית תפסה המגישה את עמדת מנחה ביוטי סיטי וריאיינה את האורחות טריני וסוזנה, שיגישו עונה נוספת של תוכניתן בערוץ.

הרשות מצאה כי אלה ועוד היוו חשיפה פרסומית אסורה ובלתי סבירה לרשת סופרפארם. "קידומו של האירוע האמור בשידורי ערוץ 10 בשבועות האחרונים (הענקת פרסים, חסויות ותשדירי פרסומת) ושילובן של יועצות האופנה טריני וסוזנה, המזוהות עם תכני הערוץ,במיתוג התערוכה ­ אלה מחזקים את הרושם כי התקיים שיתוף פעולה בין ערוץ 10 להפקת ה'ביוטי סיטי' עוד בטרם השידור הנדון, ועל אחת כמה וכמה במהלכו", אומרים ברשות, "מיקומו של השידור, ושילובם החוזר של אירועי התערוכה בתכניו, מחזקים אף הם את הרושם הזה. לנוכח הדברים פתחה הרשות בהליך הפרה מול הזכיין ישראל 10".

אילת מצגר, המנכ"לית בפועל של הרשות השנייה, מוסרת: "הרשות מצאה כי שידור האירוע מהווה הפרה חמורה של האיסור על מתן חשיפה פרסומית בתוכניות טלוויזיה. האתיקה התוכניתית קובעת גבולות ברורים בכל הקשור לשילוב פרסום בתוכן. הרשות השנייה רואה בחומרה את התופעה של סחף וטשטוש גבולות בתחום זה, ותטפל בנושא בהתאם".

חברי הרשות מציינים כי טרם הוחלט איזו סנקציה תופעל על הערוץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ