שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תחרות הסרטון הציוני: משרד התרבות העניק 25 אלף שקל ל"אם תרצו"

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אמילי גרינצווייג

תנועת "אם תרצו" זכתה בפרס של 25 אלף שקלים בתחרות הסרטונים בנושא ציונות, "ציון U", של משרד התרבות והספורט ומשרד ראש הממשלה. הסרטון "ציונות בלי ירושלים?", המוגדר על ידי התנועה כקמפיין, זכה בפרס חביב הקהל לאחר שגרף 6,407 מקולות המצביעים - 2,400 קולות יותר מהסרטון שזכה במקום השני, "ציונות בשבילי... זה שכולנו משפחה". בתחרות, שנערכה לרגל יום העצמאות ה-64, התמודדו 139 סרטונים, 30 מהם עלו לשלב הסופי. טקס הענקת הפרסים יתקיים ביום רביעי הקרוב בתיאטרון הבימה.

בסרטון, המלווה בתמונות המתארות את ההווי הישראלי-יהודי, נשמע קולו של קריין השואל: "האם אפשר לחשוב על המסורת בלי מלכות דוד, בית המקדש, בלי הר הבית בידינו והצנחנים בכותל?... גם תנועת הציונות ראתה בזכותנו על ירושלים הבסיס לזכותנו על כל הארץ. אם הזכות על כל הארץ מבוססת על הזכות על ירושלים - אתם יודעים מה קורה לבניין שמוציאים ממנו רק את הקומה הראשונה", נאמר על רקע תמונת בניין קורס, "גם הפלסטינים מבינים את זה". בהמשך מוצגת תמונתו של בכיר הפת"ח עבאס זכי על רקע אדום ועליה ציטוט שלו משנת 2009: "אם הם יצאו מירושלים.. הרעיון הציוני יתחיל להתמוטט".

בדף היו-טיוב שאליו הועלה הסרטון נכתב: "מזה שנים ארוכות מנהלים שורת ארגוני שמאל קיצוני בראשות 'שלום עכשיו' מסע תעמולה במימון זר למען רעיון חלוקת ירושלים. מטרת קמפיין זה היא להסביר לציבור הישראלי מה המשמעות של חלוקת ירושלים".

מתוך הסרטון של "אם תרצו"

צוות הפרס, שכלל את העיתונאי אברי גלעד, השחקנית צופית גרנט והפרסומאי גיל סמסונוב בחר בשלושת הסרטונים הזוכים. במקום הראשון ובפרס של 40,000 שקל זכה הסרטון "בלבב פנימה" של אריק קאופמן, שעסק במשפט "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני" ובקשר בין נושא הציונות, והזיקנה. במקום השני ובפרס של 30,000 זכה אורן יאדגר עם "ציוני הדרך" ובמקום השלישי, ופרס של 25,000 שקלים, דרור גומל "קונצ'רטו לנגמ"ש". הסרטון של תנועת "אם תרצו" התחרה באחרונה ברשת גם בזה של תנועת "יוזמת ז'נבה", "להציל את החזון הציוני", שהגיע למקום החמישי בתחרות עם 1,859 קולות.

שרת התרבות והספורט לימור ליבנת מסרה: "ברכות ליוצרי הסרטונים הזוכים שמפגינים ביצירותיהם כישרון רב. אף שמדובר בסרטונים קצרים הם מצליחים גם לרגש וגם להצחיק ובעיקר להציג את הציונות באופן מקורי ומשכנע. אני רואה חשיבות רבה בעיסוק בערכי הציונות, והתחרות הזו הוכיחה שציונות גם מצטלמת נהדר".

רונן שובל יו"ר תנועת אם תרצו מסר: "התמיכה הגורפת בסרטון התנועה 'אין ציונות בלי ירושלים', אשר מדגיש את חשיבותה של ירושלים המאוחדת לציונות ולמדינת ישראל, מוכיחה כי עם ישראל רואה באחדותה של ירושלים נדבך מהותי ומרכזי בזהותו ובקיומה של מדינת ישראל והציונות. התמיכה בולטת במיוחד אל מול המאמצים הכבירים שעשה ארגון השמאל יוזמת ז'נבה לנצח את אם תרצו באמצעות סרטון שהוא שיגר לתחרות. לא הופתענו מניצחוננו שכן עם ישראל מחובר לירושלים".

מיוזמת ז'נבה נמסר: "יוזמת ז'נבה מודה ליותר מ-50 אלף איש שצפו בסרטון שלנו – פי שלוש צפיות מהסרטון של אם תרצו. עם צבא הטוקבקיסטים הם אולי ניצחו בתחרות, אך בקרב הציבור שרובו המכריע תומך בפתרון שתי המדינות ניצחנו אנחנו. אם לימור לבנת ואם תרצו ינצחו בקרב האמיתי, הציונות תובס ותהיה לנו מדינה אחת לשני עמים".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ