במקום מנחם בן: מרדכי קידר יגיש מחר את "סדר יום"

אחרי ההפגנות נגדו והתפרצותו על צוות התוכנית היום, מנחם בן אישר כי לא יגיש מחר את התוכנית. "אני מתייחס לזה כהרפתקה נפלאה", אמר

אמילי גרינצווייג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אמילי גרינצווייג

אחרי ההפגנות נגדו והתפרצותו על צוות התוכנית: מנחם בן לא יגיש מחר (שלישי) את התוכנית "סדר יום". את התוכנית מחר תגיש ענת דווידוב, כמדי יום שלישי, אולם בן לא יצטרף אליה כפי שאמור היה. לדברי גורמים ברשות, במקומו ישובץ ד"ר מרדכי קידר, מזרחן ומרצה בבר אילן המשמש גם ככתב ב"מקור ראשון". קידר הודיע באחרונה על התפקדותו למפלגת "הבית היהודי" ותמיכתו במועמדותם של נפתלי בנט ואיילת שקד. לדברי גורמים ברשות, המהלך אותו קבעה ההנהלה "נכפה ונעשה שלא על פי הכללים וללא אישור המוסדות".

מנחם בן אישר ל"הארץ" כי לא הוזמן להשתתף בתוכנית מחר, וכי אינו צפוי להשתתף בהגשתה. "ההשערה שלי היא שהעניין נגמר ואני מתייחס לזה כהרפתקה נפלאה. אף אחד מרשות השידור לא דיבר איתי ואני מבין שהם בבעיה בגלל ועדת האתיקה והתנועה לאיכות השלטון, וגם בשל ההתנהלות הבעייתית שלי בתוכנית, חופש ההשתלחות שלי, ודברים חמורים שאמרתי על בנימין נתניהו. אז הם לא יודעים איך לנהוג", אמר בן. הוא הוסיף כי "באופן בסיסי זו לא התוכנית הפרטית של קרן נויבך. זה הפריים טיים של הרדיו, הרייטינג הגבוה שלה לא אומר שהיא התוכנית הטובה ביותר האפשרית, זו תוכנית טובה ואני בהחלט חושב שאפשר לעשות אותה הרבה יותר טובה".

צפו במנחם בן מתעמת עם מפגינים מול האולפן הבוקר>>>

מחר צפויה מליאת רשות השידור לדון בהחלטת הנהלת הרשות לשבץ מגיש "מאזן" לצד קרן נויבך, מנחת התוכנית "סדר יום". גורמים במליאה העלו היום חשש שלפיו ההחלטה התקבלה בניגוד לנהלים, שכן היא לא עברה את אישור מוסדות הרשות המתאימים - בהם ועדת התוכן - אשר דנה במרבית המקרים בשינויים מסוג זה. המליאה צפויה לדון בהמלצות ועדת האתיקה של הרשות, שטענה שלשום כי שיבוצו של העיתונאי מנחם בן לצד נויבך - עליו החליטה הרשות בשבוע שעבר - מנוגד לכללים שגיבשה.

מוקדם יותר התפרץ בן על צוות התוכנית בטענה שאינו מקבל מספיק זמן שידור. במהלך אחת מהפסקות הפרסומות אמר בן למגישת התוכנית, קרן נויבך, כי אם אינה מסוגלת לשבת לצדו היא צריכה "לקבל את ההחלטה המוסרית ולצאת מהאולפן".

קודם לכן הפגינו כ-20 פעילים חברתיים ועיתונאים בפעם השנייה מול אולפני קול ישראל בתל אביב על החלטת הרשות. בן יצא אל המפגינים, שטענו כי הוא נמצא במקום "על מנת לחבל בתוכנית", והשיב להם: "אתמול השידור התחיל בנוקשות והתרכך, עכשיו הכל היה מואר ונחמד... אני בטוח שקרן מבינה שהיא קרובה אלי בהרבה מובנים". לאחר מכן אמר למפגינים: "אתם שטופי מוח כמו הקהילה הצפון קוראנית". שלשום ניסו המפגינים למנוע את כניסתו של בן למתחם והתעמתו עם כוחות משטרה שהגיעו למקום.

בעקבות ההחלטה הגישו חברי הכנסת אורלי לוי וניצן הורוביץ שאילתות בנושא, שיעלו לדיון במליאה ביום רביעי. שלשום מתחה ועדת האתיקה ברשות ביקורת חריפה על ההחלטה, ואמרה כי מדובר בצעד חמור שנעשה באופן חד-צדדי על ידי ההנהלה. במכתב ששיגרה אתמול הוועדה לחברי מליאת רשות השידור, נכתב כי "קיים ספק לגבי מידת ההתאמה לרוח השידור הציבורי ולכללים שגיבשה הוועדה".

"אנו רואים בחומרה את התנהלות מנכ"ל רשות השידור בעניין זה", לשון המכתב. "הן באופן קבלת ההחלטה והן בתזמונה, בצמוד ובטרם הצגת מסקנות הוועדה שמונתה בעניין זה". עוד כתבו חברי הוועדה כי הם "רואים בחומרה את סירובו של המנכ"ל לשוחח עם יו"ר ועדת האתיקה בעניין זה והתעלמותו מפניותיה".

לדברי בכיר ברשות, "ברור שהנהלת הרשות מבקשת לדחוק את רגליה של נויבך ולהפוך את השידור לבלתי אפשרי עבורה".

האזינו לתוכנית של נויבך ובן>>>

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ