אמילי גרינצווייג

עובדי ערוץ 10 החלו אמש לקיים משמרות מחאה מול בתיהם של ראש הממשלה, שר האוצר ושר התקשורת, במחאה על החלטת הרשות השנייה לחלט את ערבויות הערוץ, מה שעלול לגרום לסגירתו. החילוט יתבצע עד ה-2 בספטמבר.

זהו הצעד הראשון בו נוקטים עובדי הערוץ, הכוללים גם את עובדי חדשות 10 ונענע 10, לקבלת דרישתם המתמשכת לגבש הסדר פריסת תשלומים לפירעון חובות העבר של הערוץ. חובות אלו, של דמי זיכיון ותמלוגים, עומדים על כ-64 מיליון שקלים, ומועד התשלום שנקבע להם על פי חוק פקע בסוף 2011.

במהלך השנה האחרונה פנו בכירי הערוץ, כמו גם כמה חברי כנסת ומועצת הרשות השנייה לשרים השונים בדרישה לפרוס את החוב, אולם בקשתם לא נענתה.

הפגנת עובדי ערוץ 10 אתמולצילום: גיא איציק

"אנחנו מצפים מראש הממשלה להתערב בדחיפות ולהורות לשר האוצר ולשר התקשורת להפסיק את הסחבת ולאפשר הסדר של פירעון מלא של החוב בתשלומים", נמסר מהערוץ, "אנחנו דורשים משרי האוצר והתקשורת להפסיק לברוח מאחריות, להפסיק להתחבא ולהתנהג כאילו שמישהו מבקש מהם למחוק חוב. הסדר של תשלומים זה דבר מקובל, פשוט והגיוני. יש שבועיים וזה מספיק זה זמן להגיד ‘כן'. כמו בכל מקום עבודה, גם בערוץ 10 עובדים מאות אנשים שעבורם העבודה הזו היא הפרנסה של משפחתם".

כ-50 אנשי תקשורת נפרסו אמש בשלושה מוקדים - מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התקשורת משה כחלון, ושר האוצר יובל שטייניץ. בערוץ מתכננים לנקוט בצעדי מחאה נוספים, כדי לגרום להתערבות הדרג הפוליטי במציאת הסדר לחוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ