מאות עובדי ערוץ 10 הפגינו במחאה על חילוט הערבויות

בהפגנה השתתפו עובדי הערוץ הבכירים, ובהם תמר איש שלום, רפי רשף, אורלי וילנאי ואמנון לוי. מתן חודרוב: "על שר האוצר ושר התקשורת להתערב, או שכולנו נגיע ללשכת האבטלה"

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

כ-500 עובדי ערוץ 10 ועיתונאים הפגינו הבוקר (חמישי) במחאה על הכוונה לחלט את ערבויות הערוץ. חילוט ערבויות הערוץ עלול להביא לפיטוריהם של 150 מעובדיו ומציב מעליו סכנת סגירה ממשית.

בהפגנה השתתפו עובדי הערוץ הבכירים, ובהם תמר איש שלום, מיקי רוזנטל, רפי רשף,  גיא מרוז, אורלי וילנאי, נדב איל, אמנון לוי וגיא זהר. בין המפגינים נכחו גם נציגים מאיגוד העובדים בקולנוע ובטלוויזיה, איגוד הבמאים, ארגוני היוצרים והפורום לצדק חברתי.

מתן חודרוב, יו"ר ועד עובדי הערוץ, אמר בהפגנה: "אנחנו לא מבקשים תספורת. אנו  לא מבקשים שיוותרו לנו על שקל, הערוץ רוצה לשלם כל שקל מחובותיו למדינה תוך תשלומי ריבית גבוהים, אך על מנת לשרוד אנו מבקשים לעשות זאת בתשלומים - מה יותר צודק מזה? על שר האוצר ושר התקשורת להתערב, או שכולנו נגיע ללשכת האבטלה".

ואילו אורלי וילנאי אמרה: "כמעט לפני עשר שנים פוטרתי מהערוץ הראשון. אמרו לי שההוראה הגיעה ישירות משר האוצר (באותה תקופה כיהן בתפקיד נתניהו). ביבי, חשבתי שהשתנית". היא הוסיפה: "אנחנו פה כדי להילחם בשביל העובדים המסורים".

אתמול הודיע דירקטוריון הערוץ כי החליט להקפיא את פיטורי העובדים בעקבות פנייה של יו"ר ההסתדרות עופר עיני. זאת לאחר ששלשום הודיע על כוונתו להוציא את הפיטורים לפועל. מהדירקטוריון נמסר אתמול כי "יו"ר ההסתדרות פנה אלינו בבקשה להשהות את ביצוע הפיטורים כדי שיוכל למצות את המשא ומתן שבו החל עם ראש הממשלה ושרי האוצר והתקשורת על השגת פתרון תשלומים שיאפשר קבלת רישיון. החלטנו להיענות לבקשתו ולעכב בשלב זה את ביצוע הפיטורים".

שלשום נפגש עיני עם עובדי הערוץ והנחה אותם שלא לקבל את מכתבי הפיטורים הצפויים. "כל מה שצריך כדי למנוע את סגירת הערוץ - נעשה", אמר עיני, "לא נשתף פעולה עם פיטורי עובדים".

בשבוע שעבר הודיעה הרשות השנייה על כוונתה לחלט את ערבויות הערוץ ואת אלו של זכיינית ערוץ 2 רשת, בכדי לכסות מיד על חובות שצברו בגין אי תשלום דמי זיכיון ותמלוגים המשולמים למדינה. הסכום בעבור ערוץ 10 עומד על כ-60 מיליון שקלים, סכום שעל פי מנהליו יביא לסגירתו. בחודש ינואר הקרוב יפוג תוקף זיכיון הערוץ, ובמצב הדברים הנוכחי, לא יוכל הערוץ לעמוד בדרישות הסף לקבלת רישיון שידורים קבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ