עיתונאים ללא גבולות נגד מעצר קריקטוריסט פלסטיני

מוחמד סבעאנה נעצר לפני כשבועיים, כשרצה לעבור בגשר אלנבי מירדן לשטחי הרשות הפלסטינית

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הארגון הבינלאומי "עיתונאים ללא גבולות", הפועל לקידום ושמירת חופש העיתונות, גינה בסוף השבוע את מעצרו של הקריקטוריסט הפלסטיני מוחמד סבעאנה (Sabaaneh) על ידי ישראל, וקרא לרשויות בישראל לפרסם את האישומים נגדו. כך לפי ידיעה שפירסמה סוכנות הידיעות AFP. עוד נכתב כי סבעאנה, בן 33, נעצר לפני כשבועיים, כשרצה לעבור בגשר אלנבי מירדן לשטחי הרשות הפלסטינית.

בעקבות מותו של האסיר הפלסטיני ערפאת ג'רדאת בכלא מגידו בסוף השבוע, פירסמה משפחתו של הקריקטוריסט מכתב פתוח, ובו היא קוראת לארגונים הומניטאריים להיחלץ לעזרתה. במכתב שהתפרסם שלשום (25.2) באתר הקריקטורות "cartoonmovement.com" מציינת המשפחה כי מאז מעצרו של סבעאנה, הרשויות הישראליות לא איפשרו לו לפגוש עורך דין, וכל הבקשות בעניין שהפנתה משפחתו לרשויות בישראל נענו בשלילה. "אנו פונים לכל הנוגעים בדבר, ובמיוחד לארגוני זכויות אדם ברחבי העולם, למהר ולהתערב בעניין, לעזור לנו לבקר את בננו, ולהבטיח את שלומו וביטחונו", כתבה המשפחה.

מוחמד סבעאנה. קריקטוריסט פוליטי

סבעאנה הוא קריקטוריסט פוליטי שמפרסם את יצירותיו ב"Al-Hayat al-Jadida", ובכמה מיצירותיו האחרונות התייחס לנושא העצירים הפלסטינים בכלא הישראלי.

תגובת גורמי הביטחון הישראליים למעצרו של סבעאנה לא הגיעה עד שעת סגירת הגיליון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ