ידוענים מקריאים את החוק למניעת הטרדות מיניות בסרטון אינטרנטי חדש

הציבור לא מכיר את פרטי החוק, טוענות יוזמות הסרטון, מפורום הקולנועניות ועמותת נשים בתמונה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הסרטון "זה החוק, עכשיו כולם יודעים", ובו מקריאים כ-20 מפורסמים, נשים וגברים, את החוק למניעת הטרדות מיניות כלשונו, עלה היום לרשת האינטרנט. בסרטון, שיצרו פורום הקולנועניות ועמותת “נשים בתמונה”, משתתפים בין היתר אברי גלעד, יבגניה דודינה, חנה לסלאו, אבי גרייניק, אפרת גוש, לינוי בר גפן, עינת שרוף, ועוד.

היוזמה להפקת הסרטון, שביימו לימור פנחסוב ויסמין קיני, נולדה בעקבות פרשת עמנואל רוזן והדיונים על הטרדות מיניות שהציפו את השיח הציבורי בשבועות האחרונים. "היתה לנו תחושה שהחוק עצמו בעצם לא ידוע, שכל אחד מרשה לעצמו ללהטט עליו, כל אחד אומר משהו אחר", אומרת ענת שפרלינג, מנכ"לית עמותת “נשים בתמונה”, "לכן החלטנו להזמין נשים וגברים ידועים שיקריאו לפני המצלמה את החוק ככה, כפי שהוא, כלשונו, מבלי להוסיף לו טקסט או פרשנות כשלהי".

הכוונה לדברי שפרלינג היא להפיץ את הסרטון, שנוצר כולו בהתנדבות, בשיטה ויראלית באינטרנט, ובמקביל מתנהלים כעת מגעים, להם שותפות כמה חברות כנסת, במטרה לאפשר את הקרנתו כתשדיר במסגרת שידורי הערב בערוצים 1, 2 ו-10. "אנחנו רוצות שהסרטון הזה יזכה לחשיפה רבה ככל האפשר מפני שאנו רואות חשיבות רבה לחוק עצמו ולהיכרות עמו", אומרת שפרלינג. "החוק מבהיר כי ניואנסים שונים, שלאנשים רבים כלל לא נראים כהטרדה מינית, הם לחלוטין כאלה ולחלוטין נחשבים הטרדה. ואולם, אנשים לא תמיד מודעים לניואנסים הללו, בעיקר במקומות עבודה ובארגונים הבנויים על היררכיה ושררה – מבנה שכמובן קיים בכלי התקשורת השונים".

פורום הקולנועניות הוקם ב-2012 במטרה ליצור שוויוניות מגדרית בתעשיית הקולנוע הישראלית, הן בתחום התקציבים והן בתחום הלקטורה, וכיום חברות בו יותר מ-300 יוצרות בתחומים שונים של העשייה הקולנועית .

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ