גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מוסף "7 ימים" של העיתון "ידיעות אחרונות" שראה אור היום (שישי), פרסם בהרחבה ראיון עם פאטמה ורדי, הסטנדאפיסטית הבדואית הראשונה. ורדי מוצגת כאם ל-17 ילדים, המתגוררת בפחון ביישוב לא מוכרז בגליל ביחד עם בעלה ושלוש נשותיו האחרות. אלא ש"פאטמה ורדי" היא דמות שמגלמת זה שנים ארוכות השחקנית והקומיקאית, גילה צימרמן, תושבת רמת גן.

התרמית נחשפה מוקדם יותר היום באתר "גלובס", שם אף צוין כי הקלדת שמה של "פאטמה" במנוע חיפוש באינטרנט, מגלה, בן רגע, כי מדובר בדמות ותו לא. לפי החיפוש בגוגל, המופע רץ זה שנים ולצד תמונותיה של צימרמן כבדואית, מופיעות תמונותיה כשחקנית. באתר המוקדש לדמות של פאטמה, מופיעים פרטי ההתקשרות עם צימרמן. את תגובתה של צימרמן לא ניתן היה להשיג.

תגובה לאחד ממופעיה של צימרמן

בשנת 2000 פרסם המוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" כתבת פרופיל על אמן מזרחי שעבר תאונה קשה ומכונה "השרוף". לאחר כמה שבועות נחשף כי הזמר חיים צינוביץ' הוא זה שהתחזה לזמר הנכה כדי להגביר את החשיפה לאלבומו החדש.

מ"ידיעות אחרונות" נמסר בתגובה: "הגברת שמרואיינת בכתבה אכן הציגה את עצמה כסטנדאפיסטית בדואית. היא מופיעה כבר שנים בכל הארץ ומעולם איש לא טען אחרת. מעבר לכך, מזה 8 שנים, יש לה פינה קבועה בתוכנית הרדיו של משה טימור בקול ישראל. מדי שבוע היא מופיעה ברדיו כסטנדאפיסטית בדואית - ומעולם איש לא הטיל ספק בכך. יש להדגיש כי במהלך הכנת הכתבה סיפר משה טימור לכתבנו כי בעבר הוא אף נפגש עם מוכתר הכפר של הגברת ושיכנע אותו לאשר לה להופיע ברדיו. בשיחה עם "ידיעות אחרונות" אישר טימור את הדברים גם היום".

הכתבה במוסף האייפד של "ידיעות אחרונות"

ב"ידיעות" הוסיפו כי "הוועד למען החייל הזמין לפני כמה שבועות את הגברת להופעה בפני משפחות שכולות של צה"ל. כתב העיתון היה בהופעה. אנשי הוועד למען החייל הציגו אותה כבדואית וכך היא עצמה עשתה במשך כל ההופעה, כולל בסיומה. יש לציין כי הגברת הופיעה היום גם בתוכנית הבוקר של 'רשת' ורואיינה על ידי המנחים אברי גלעד והילה קורח כבדואית. בכל מהלך השידור גלעד וקורח לא העלו ספק כלשהו במהימנותה של הגברת. 'ידיעות אחרונות' כעיתון אמין וזהיר יבדוק את הפרטים שהתבררו היום. אם אכן טעינו, אנו מתנצלים בפני קוראינו ומבטיחים להסיק את המסקנות המתבקשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ