גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מנכ"ל רשות השידור, יוני בן־מנחם, פנה למבקר המדינה בבקשה כי יתן לו צו הגנה מפני יו"ר רשות השידור, אמיר גילת. בין גילת ובן־מנחם שוררת זו תקופה ארוכה אווירה קשה, המלווה בטענות הדדיות על ניסיונות שיבוש של עבודת הרשות. את הפנייה למשרד המבקר, באמצעות נציבות תלונות הציבור, עשה בן מנחם לאחרונה, אולם על פי משרד המבקר, לא נמצאו תנאים כלשהם המצדיקים את מתן הצו.

כאמור, בין גילת ובן מנחם התגלעו חיכוכים ואי הסכמות קשות, שבאו לידי ביטוי למשל בגורלו הלא ברור של לוח שידורי הערוץ הראשון לתקופת הסתיו. הלוח החדש, ובו מגוון תוכניות חדשות, אמור היה לעלות כבר לשידור, אלא שהוא זקוק לאישורה של ועדת התוכן בראשות גילת וזו עדיין לא אישרה למרות שתי ישיבות רוויות ויכוחים שהתקיימו בעניינו. נכון לרגע זה, נאלץ הערוץ לשדר תוכניות בשידורים חוזרים.

בן מנחם (מימין) וגילת. חיכוכים והחלטות נדחותצילום: דודו בכר

ברקע הדברים עומד עתיד רשות השידור בכלל, לאור הקפאת תוכנית הרפורמה ברשות על ידי שר התקשורת, גלעד ארדן, ושר האוצר, יאיר לפיד. ועדת בדיקה לעניין עתיד הרשות, שמינה ארדן, תגיש את המלצותיה בסוף השנה.

בן מנחם ביקש שלא להתייחס לדברים. ממשרד מבקר המדינה נמסר: "מנכ"ל רשות השידור אכן פנה למשרד מבקר המדינה ולנציב תלונות הציבור לקבל צו הגנה. כמקובל, הפנייה נבדקת בנציבות תלונות הציבור. על פי הטיפול בתלונה עד כה, לא נמצאו תנאים המצדיקים מתן צו הגנה זמני למנכ"ל רשות השידור.

מגילת נמסר: "את תגובתי אמסור למבקר ולא לתקשורת. אני משוכנע שהמבקר יחשוף את האמת אודות הפעילות המתנהלת נגד מליאת רשות השידור שמפקחת על המנכ"ל וההנהלה. עצם הדלפת התלונה מלמדת על המניע להגשתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ