עיצומים נוספים ב"הכל דיבורים"

ועדי העיתונאים בתל אביב ובירושלים תיאמו ביניהם כי עובדים המשתייכים אליהם לא ישתפו פעולה עם תוכנית האקטואליה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

שוב עיצומים בשידור התוכנית "הכל דיבורים" ברשת ב'. ועדי העיתונאים בתל אביב ובירושלים תיאמו ביניהם כי עובדים המשתייכים אליהם לא ישתפו פעולה עם תוכנית האקטואליה. עקב כך, דווקא הבוקר, במסגרת סיקור משפט ליברמן, לא משתתפים עיתונאי רשות השידור ולשידור עולים עיתונאים מכלי תקשורת אחרים ופוליטיקאים.

העיתונאים מוחים על הדרתם מהגשת התוכנית ותחת זאת העדפת קידום מנחים מערוץ 1. כעת מגיש את התוכנית השדר אמיר איבגי, איש הערוץ. בשבועות האחרונים החריף המאבק בעניין. עיתונאים שניסו להביע את מחאתם נתקלו במאבטחי הרדיו בתל אביב שמנעו את כניסתם למקום. לאחר מכן החליטה ההנהלה להעביר במפתיע את שידור התוכנית מתל אביב לירושלים, אבל היום תיאמו ביניהם הוועדים את פעילותם. "לא מדברים אתנו, מורחים אותנו שנה וחצי ונוקטים מולנו בריונות", הסביר ראש ועד העיתונאים, ברוך אסקרוב. "אני מקווה שבתוך כמה ימים ייכנס לתוקפו סכסוך העבודה שהכרזנו עליו ונוכל לנקוט צעדים נוספים".

מרשות השידור נמסר בתגובה: "ההתנהגות הבריונית הן הפיזית והן המילולית מצד הוועד משרה אווירה של אנרכיה, תוך פגיעה אנושה במאזיני רשת ב'. הנהלת הרדיו לא תאפשר התנהגות זו ופועלת למיצוי הדין עם הגורמים הרלוונטיים. כמו כן, ההנהלה מצרה על הביטוי האומלל 'חטיפה' כפי שעולה מהשאילתא ומזכירה שמי ש'חטף' את השידור בפעם הראשונה היה הוועד אשר לא איפשר את הגשתו. מוזר שהאגודה נוהגת איפה ואיפה בין עובדי הרדיו והטלוויזיה, ומפרידה ביניהם. הנהלת הרשות היא ורק היא זו שתחליט מי ישדר והיכן, וזאת על פי הסמכות הניתנת לה בחוק ועל פי כללי מינהל תקין. ההנהלה מצרה על כך שהוועדים פוגעים אנושות בקהל המאזינים ודוחקים אותו לרשתות אחרות".

יוני בן מנחם, מנכ"ל רשות השידורצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ