דוברת רשות השידור תובעת את המנכ"ל בן-מנחם: מתעלם מתלונתי נגד היו"ר גילת

לטענת לינדה בר תלונתה על התעמרות של גילת בנשים אינה מטופלת. גילת: הדברים חסרי שחר

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

דוברת רשות השידור לינדה בר הגישה היום תביעה לבית הדין לעבודה נגד נגד מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, וסמנכ"ל משאבי האנוש ברשות, יראון רופין, על שאינם מטפלים בסכסוך בינה לבין יו"ר הרשות אמיר גילת. הסכסוך קשור לטענות של בר כי הוטרדה על ידי גילת על רקע מגדרי, ולדבריה גילת "מתעמר בנשים לעיני כל".

בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכת הדין אלמוגית אביטל, מסופר כי לפני כשמונה חודשים הגישה בר תלונה נגד היו"ר גילת ובה פירטה כיצד הוא מתנהג אליה ואל נשים נוספות ברשות - כמו מנהלת השיווק, היועצת המשפטית לרשות השידור ומנהלת לשכת מוסדות הרשות. בתלונה נטען כי היו"ר מתעמר בשיטתיות רק בנשים בתפקידים אלה ומעולם לא ניכר מצדו יחס דומה לגברים בתפקידים דומים.

בין השאר, לפי התביעה, ביקש היו"ר גילת ממנהלת לשכתו דאז לפטר מזכירה בשל חזותה, ובלשונו: "מה את מביאה לי את השמנה הזו". בהמשך, נטען, דרש גילת ממנהלת הלשכה שתדאג להעסיק רק מזכירות יפות.

לינדה ברצילום: דוד וינוקור

את דוברת הרשות, לפי כתב התביעה, סילק גילת פעמים רבות מישיבות, הדיר אותה מישיבות אחרות, והתעמר בה כמו גם במנהלת השיווק וביועצת המשפטית לרשות השידור שאף התמוטטה בעקבות זאת, כך לפי התלונה.

דוברת הרשות מלינה כעת על הטיפול הכושל בתלונתה ועל מתן עדיפות ליו"ר הרשות גילת, שכנראה חושש מפרסום הדו"ח ולאחר שנגבו העדויות מכל הנשים המוזכרות בפנייה - החליט שאינו מוכן למסור את תשובותיו לבודק התלונה מטעם הרשות, ואף הגדיל לעשות וביקש שימונה כעת בודק חיצוני שיחל את כל הבדיקה מחדש. "ברור לכל", טוענת הדוברת, "כי יש כאן ניסיון להתחמק ולמסמס את התלונה וברור שהנשים שהעידו יפחדו להעיד פעם שנייה לגורם חיצוני ובכלל נשאלת השאלה מדוע נוהגים בו כמורם מעם ולא על פי חוק נגד הטרדות מיניות".

בר עובדת ברשות השידור זה 22 שנה ומשמשת דוברת הרשות מ-2007.

יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, מסר בתגובה: "אינני צד לתביעה וגם אינני מתחמק מבדיקת התלונה ואף הבעתי לא פעם נכונות כי תיבדק על ידי גורם חיצוני (שופט בדימוס או מבקר מדינה), שכן לא ייתכן כי גורם מטעם ההנהלה - שאני אמון על הפיקוח עליה - הוא שיחקור תלונות נגדי. בכל מקרה מדובר בתלונה חסרת שחר ואני משוכנע שכאשר ידון בכך בית הדין הוא יידע להפריד בין אמת לבין הוצאת לשון הרע.

גילת. לא ייתכן שגורם שאני מפקח עליו יחקור תלונות נגדיצילום: תומר אפלבאום

"יחסי האנוש שלי ידועים לכל וכן הערכתי לעובדים בכירים וזוטרים מכל מין שהוא. בתקופתי כיו"ר או בוועדות המכרזים שבראשם עמדתי, מונו יותר נשים מאי פעם".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ