הזוכים בפרס פראט 2014: עיתונאית "הארץ" וכתבה שפורסמה במוסף

נטע אחיטוב זכתה על פעילות רבת היקף והכתבה "פצול ומשול" של אבנר הופשטיין זכתה בצל"ש. בנוסף, הכתבת ג'ודי מלץ זכתה בפרס "בני ברית"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

הוכרזו הזוכים בפרס פראט 2014, המוענק זו השנה ה-13 לעיתונאיות ועיתונאים מצטיינים העוסקים בסביבה ובחברה בישראל. את הפרס על פעילות עיתונאית רבת היקף קיבלה עיתונאית "הארץ" נטע אחיטוב על כתבותיה הסביבתיות והתחקירים שפרסמה במוסף "הארץ" ובמדור החדשות. ציון לשבח בקטגוריה זו קיבל גיל קליאן מעיתון "כלכליסט". את פרס הכתבה קיבלה כתבתו של יאיר קראוס "מלחמת המים", שפורסמה במעריב. כתבתו של אבנר הופשטיין "פצול ומשול", שהופיעה במוסף "הארץ", קיבלה ציון לשבח.

את הפרס בקטוגריית התקשורת העצמאית קיבל הבלוג "הרוכב לאוטובוסים" של אמיר שלו, העוסק בתחבורה ציבורית, רכיבה על אופניים והליכה ברגל. את הציון לשבח קיבל המגזין החברתי של עינת פישביין ואירית דולב "המקום הכי חם בגיהנום". בתחום התקשורת המקומית זכה הכתב אלישע בן- קימון מ"החדשות המקומיות" ואת הציון לשבח קיבל האתר החברתי של תושבי הגליל "דוגרינט". השנה בפעם הראשונה ניתן גם פרס על אפליקציה סביבתית, שהוענק ל-Moovit המספקת אינפורמציה על תתחבורה ציבורית.

את הזוכים בחרה ועדת שיפוט בראשותה של העיתונאית אבירמה גולן, העומדת בראש המרכז לעירוניות ותרבות ים תיכונית בבת ים. לצידה בוועדה ישבו שרון קנטור, אבי גרצמן, מוסי רז ובעז רקוץ'. הפרס יינתן בטקס, שיתקיים ב-22 במאי, בהשתתפות השר להגנת הסביבה עמיר פרץ וגו' קונפינו, עורך מדור Sustainable Business בגרדיאן.

זכייה נוספת לעיתונאית "הארץ" הוכרזה היום - ג'ודי מלץ, הכותבת על נושאים יהודיים בגרסה האנגלית של העיתון, קיבלה את פרס המרכז העולמי של בני ברית למצוינות בסקירת התפוצות בתקשורת הישראלית. מתן חודורוב, הכתב הכלכלי של ערוץ 10, חלק את הפרס איתה בקטגוריית הטלוויזיה, והעורך של The Times of Israel, דוד הורוביץ, קיבל מבני ברית פרס על מפעל חיים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ