תחנת הרדיו א־שאמס לבג"ץ: דורשת לשדר ביום כיפור

התחנה עתרה לבג"ץ לאחר שהרשות השנייה נמנעה, לטענתה, מלדון בנושא במשך שנה. על פי העתירה, זו פגיעה בחופש הביטוי, על אחת כמה וכמה השנה, כאשר יום כיפור ועיד אלאדחא חלים באותו תאריך

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

תחנת הרדיו א־שאמס עתרה הבוקר לבג"ץ, בדרישה לאפשר לה לשדר ביום כיפור. בתשובה לעתירה, שעליה חתומים התחנה, מרכז אעלאם ומרכז עדאלה, הורה בג"ץ למדינה להשיב עד מחר בשעה 10 בבוקר.

את העתירה הגישה התחנה לאחר שבמשך שנים שידרה ביום כיפור עד לשנה שעברה, אז אסרה זאת עליה הרשות השנייה. על פי התחנה, בשנה האחרונה נמנעה הרשות מלדון בנושא, למרות בקשות חוזרות, ורק אמש הודיעה לה כי לא תאפשר שידורים.

אולפן רדיו א-שאמסצילום: ג'יני

נדמה שהשנה הסוגיה בעייתית במיוחד, שכן יום כיפור היהודי חל באותו מועד של חג הקורבן המוסלמי, עיד אלאדחא. על פי העתירה, "כפייה כזאת פוגעת לא רק בעותר אלא בכל אוכלוסיית המאזינים, שרובם ככולם נמנים עם האוכלוסייה הערבית בישראל. הפסקת שידוריה של תחנת הרדיו במשך יממה, ובמיוחד השנה, כאשר היא מזדמנת עם עיד אלאדחא, מהווה פגיעה חמורה בחופש הביטוי ובזכות לכבוד של קהל המאזינים הרחב".

בעלי התחנה, סוהיל כארם, הסביר בהודעת התחנה כי "פנינו לרשות השנייה ואמרנו להם שאנחנו מודעים לכך שחל איסור לשדר ביום כיפור, אבל היות שהשנה יום כיפור הוא גם היום הראשון של חג הקורבן של המוסלמים והדרוזים, אנו מבקשים מהם לשקול מחדש את ההוראות". לדבריו, מהרשות השנייה התמהמהו במסירת החלטה ועל כן החליט לעתור. "יום כיפור אינו חג לאומי", הוא אמר, "אלא חג דתי. לא יעלה על הדעת שבגלל חג יהודי לא נוכל, במסגרת חופש הביטוי במדינה דמוקרטית, לציין חג מוסלמי".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ