ביקורת על מיעוט נשים בכנס אילת לעיתונות

מתוך 181 דוברים בכנס, רק 37 הן נשים ובכמה מהפאנלים לא משתתפות נשים. בתגובה לביקורת שנמתחה על כך ברשתות החברתיות אומרים מארגני הכנס כי ייצוג הנשים בו אינו נופל מייצוגן בכלי התקשורת

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

כנס אילת לעיתונות, שמארגנת אגודות העיתונאים בתל אביב ובירושלים ונפתח אמש (ראשון) בפעם השמינית, מצליח להרתיח את קהל היעד, אבל לא בשל הסיבות הצפויות. מתוך 181 דוברים בכנס משתתפות רק 37 נשים, מהן 16 עיתונאיות בלבד. עם מארגני הכנס נמנות רק שתי נשים, ובוועדת התוכן שלו אין אפילו אשה אחת. בפאנלים רבי המשתתפים אפשר למצוא רק אשה או שתיים בכל פאנל, לכל היותר. בחמישה מהפאנלים לא משתתפת אף נציגה. בין הנשים שמשתתפות בפאנלים: איילה חסון, מזל מועלם, עו"ד תמי רווה, אמילי עמרוסי וקרן מרציאנו.

מצב הדברים הזה אינו חדש. גם בשנים קודמות ספג הכנס ביקורת על מיעוט הנשים ולפני כשנתיים כתבה על כך ענת סרגוסטי באתר "העין השביעית" העוסק בתקשורת. אלא שהפעם נראה כי המחאה על הדרת הנשים מצטרפת לרוח ציבורית. ברשתות החברתיות סוערות הרוחות בעקבות הנתונים על הכנס השנה. כך, למשל, בעמוד תא העיתונאיות דנו החברות באפשרות למחות על המצב. בעמוד "אלבום הפאנלים הגבריים הגדול" מתייחסים לסיכוי של אשה להופיע בכנס, 1 ל–7, כמו הסיכוי שלה לחלות בסרטן השד. "עיתונות אמורה לבקר את החולי בחברה", נכתב בעמוד, "לשאוף לתיקון ולחשוף עוול. מטבעה, היא צריכה לא רק לשמש דוגמה, אלא גם לעורר השראה (...) וכאן, בכנס שכל כולו נעשה על ידי אנשי תקשורת ובעבורם, מתבצעת הדרה כל כך מחפירה".

מארגני כנס אילת מסרו בתגובה: "מדובר בכנס מוצלח מאוד שנשים לוקחות בו חלק נכבד. לצערנו, לא מעט נשים שנרשמו לפאנלים השונים ביטלו את השתתפותן בימים האחרונים. תמיד יש מקום לשיפור, אבל מי שיבדוק אותנו ללא קנטרנות, יגלה שהן כמנחות והן כמשתתפות, הייצוג לנשים בכנס לא נופל מייצוגן בכלי התקשורת".

איילה חסון, ממשתתפי כנס אילת לעיתונותצילום: דוד וינוקור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ