תל אביב מצטרפת ל"רשת ערים יצירתיות" של אונסק"ו

ברשת חברות ערים מרחבי העולם, שכל אחת מהן זכתה בחברות בזכות התמחות והצטיינות בתחום התרבות והאמנות. תל אביב צוינה בתחום המדיה והתרבות הדיגיטלית

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

תל אביב תצטרף ל"רשת ערים יצירתיות" שיזם ארגון אונסק"ו. ברשת חברות ערים מרחבי העולם, שכל אחת מהן זכתה בחברות בזכות התמחות והצטיינות בתחום התרבות והאמנות. תל אביב צוינה בתחום המדיה והתרבות הדיגיטלית דווקא. עם החברות היותר ותיקות ברשת נמנות בין היתר ברלין, בואנוס איירס ובייג'ין בתחום העיצוב, דבלין ומונטריאול בתחום הספרות וסביליה בתחום המוזיקה.

כמו כן הודיע אונסק"ו, ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם, על הצטרפותן של 27 ערים נוספות, ובהן בילבאו בנושא עיצוב וגרנדה בתחום הספרות, שתיהן בספרד, מנהיים בגרמניה בתחום המוזיקה והלסינקי אף היא בתחום העיצוב. סך הכל 69 ערים חברות ברשת כיום.

אירינה בוקובה, העומדת בראש ארגון אונסק"וצילום: אי־פי

מטרת רשת הערים היצירתיות, היא ליצור שיתופי פעולה בינלאומיים בין ערים בראש ובראשונה, אך גם לקדם את הכלכלה המקומית והחברה. החברות ברשת מעניקה תשתית לשיתוף פעולה ודיאלוג בין הערים השונות בתחום התמחותן.

עיריית תל אביב הגישה מועמדות בתחום המדיה הדיגיטלית. בין היתר התקבלו בתחום זה גם הערים ליון בצרפת, לינז באוסטריה ויורק בבריטניה. כדי להתקבל לרשת, היה עליה להוכיח שהעיר עומדת בסטנדרטים של קיום עשייה תרבותית באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית, וכן בהטמעה של אמנויות המדיה לטובת שיפור החיים האורבנים תוך שיתוף המגזר הציבורי, התעשייה והיזמות בעיר. כך למשל תוארו שני מרחבי עבודה שנפתחו באחרונה בעבור יזמי הייטק בספרייה במגדל שלום בתל אביב וכן באזור עתידים שברמת החייל, או פסטיבל "מכיכר לכיכר" שהתקיים בספטמבר בשדרות רוטשילד והציע חוויה אינטראקטיבית בתחומי האמנויות. כמו כן הוצגו אפליקציות שונות בשימוש העירייה לטובת תושבי העיר. לאחר ההצטרפות, תצטרך העיר להציג מדי שנה את היותה מוקד של סצינת חדשנות דיגיטלית.

ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי הגיב לדברים: "לפני עשר שנים הכריז אונסק"ו על העיר הלבנה של תל-אביב-יפו בתור מרכז מורשת תרבות עולמי. בכך הכיר העולם בחשיבותה של אדריכלות העבר של העיר. הצטרפותה של תל-אביב-יפו, החל מהיום, לרשת הערים היצירתיות של אונסק"ו, מבטאת את הכרתו של העולם בתרומתה של העיר להווה ולעתיד – הכרה בהיותה מרכז תוסס של יצירה תרבותית וטכנולוגיה פורצת דרך, בית לתעשיות יצירתיות ומקוריות ומוקד של סצינת החדשנות הדיגיטלית רבת המעוף והיוזמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ