עודד ירון

משתמשי הפייסבוק יכלו לשתף בשבוע האחרון את סיכומי השנה שהכינה להם פייסבוק בעזרת אלגוריתם שהיה אמור לבחור את הרגעים השמחים והמרגשים ביותר שמסכמים בעבורם את השנה החולפת. אבל לפחות מקצת המשתמשים גילו כי סיכום השנה של פייסבוק העלה להם רגעים כואבים שהם היו מעדיפים לשכוח — אנשים שבשבילם זאת לא היתה שנה כה נהדרת כפי שכתבה פייסבוק בשורה שצירפה באופן אוטומטי לסיכום השנה. לנוכח חלק מהמקרים החברה אף התנצלה על הסבל שנגרם לחלק מהאנשים.

אחד מאותם אנשים היה אריק מאייר, מעצב רשת וכותב, ששכל את בתו בת השש השנה. סיכום השנה, שמבוסס בין היתר על איסוף התמונות שצברו את המספר הרב ביותר של לייקים, היה מלא בתמונות של בתו רבקה, ונגע בעצב חשוף אצלו.

"האכזריוית הלא מכוונת של הקוד היא התוצאה של משהו שעובד בחלק המכריע של המקרים, ומזכיר לאנשים כמה נהדרות היו השנים", כתב בבלוג שלו. "אבל אלה מאתנו ששכלו קרוב אהוב, שהו תקופת זמן בבית חולים, או התמודדו עם גירושין או אובדן מקום עבודה -— אנחנו עלולים לא לרצות עוד מבט לאחור על השנה שחלפה".

מפייסבוק סיפרו ל"וושינגטון פוסט" כי מנהל המוצר של סיכום השנה התקשר למאייר והתנצל בפניו אישית. "זה היה נהדר להרבה אנשים, אבל ברור שבמקרה הזה העצבנו אותו במקום לשמח", אמר מנהל המוצר, ג'ונתן גלר, "אנחנו יכולים להשתפר".

מתוך הבלוג של אריק מאיירצילום: צילום מסך meyerweb.com

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ