לינה דנהאם השוותה בין הכלב שלה לבן הזוג היהודי ועוררה סערה

במאמר סאטירי שפירסמה בגיליון החדש של "ניו יורקר", שכותרתו "כלב או בן זוג יהודי: חידון", היא מציגה 35 טענות שונות ומבקשת מהקוראים להחליט אם הן מתייחסות לבן הזוג היהודי שלה או לכלב

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתמר זהר
איתמר זהר

לינה דנהאם עוררה סערה בתקשורת האמריקאית בסוף השבוע אחרי שהשוותה בין הכלב שלה לבן הזוג היהודי במאמר שפירסמה בגיליון החדש של כתב העת "ניו יורקר". במאמר הסאטירי, שכותרתו "כלב או בן זוג יהודי: חידון", היא מציגה 35 טענות שונות ומבקשת מהקוראים להחליט אם הן מתייחסות לבן הזוג היהודי שלה או לכלב. בין השאר היא כותבת שהוא לא נותן טיפים ולא מסתובב עם ארנק.

לינה דנהאםצילום: אי־פי

דנהאם, יוצרת וכוכבת הסדרה המצליחה "בנות", היא בת לאם יהודייה. בן הזוג שלה הוא המוזיקאי היהודי ג'ק אהרונוף. עם זאת היא הצליחה להרגיז בעקבות המאמר את הליגה נגד השמצה שטענה כי הוא חסר טעם וחסר רגישות. באתר www.kveller.com נכתב "זה ממש מרגיז שמישהו כותב משהו משהו אנטישמי. אבל נסו לדמיין כמה זה עוד יותר מרגיז כשהאיש הזה הוא מישהו שאתה מחבב".

בעקבות התגובות הנזעמות פירסם דייוויד רמניק, עורך "ניו יורקר", יהודי בעצמו, הודעה לעיתונות. "המסורת הקומית היהודית ידועה בכך שהיא לועגת לסטריאוטיפים ומשחקת אתם", כתב בין השאר. "כל מי שאי פעם שמע את לני ברוס, לארי דייוויד ושרה סילברמן, או קרא את 'מה מעיק על פורטנוי', יודע על מה מדובר. לינה דנהאם, שהיא בעצמה יהודייה ומוכשרת מאוד, היא קול קומי הפועל כחלק מאותו הלך רוח. ריצ'רד פריור וכריס רוק עשו אותו הדבר בנוגע לסטריאוטיפים על אפרו־אמריקאים. איימי שומר עושה זאת על נשים ומגדר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ