מאות מסרונים מאנשי ימין למפקד גל"צ נגד מינוי אבי ברזילי

ח"כ ינון מגל הוא בין המתנגדים לכוונה למנות את ברזילי לראש מחלקת האקטואליה בגל"צ, בטענה שהדיר אותו משידורים בעבר תוך החשדתו בעמדות מוטות

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

מאות מסרונים נשלחו בימים האחרונים למפקד גלי צה"ל, ירון דקל, על ידי אנשי ימין, בניסיון למנוע את מינויו של אבי ברזילי לתפקיד ראש מחלקת האקטואליה בתחנה. בסוף השבוע האחרון פורסמה מודעה על ידי ארגון "ישראל שלי", בעלון השבת "ישע שלנו", ובה הובאה תמונתו של ברזילי ומספר הטלפון של דקל ונכתב: "סמסו עכשיו למפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ודרשו ממנו — אל תמנה את אבי ברזילי לראש מחלקת החדשות של גל"צ".

ההתנגדות למינויו של ברזילי קשורה לטענה שהשמיע חבר הכנסת ינון מגל (הבית היהודי), לפיה בתקופת ההתנתקות, כששימש ככתב לענייני מתנחלים בערוץ 10, מנע ממנו ברזילי זמן מסך מרכזי במהדורות החדשות, כיוון שמגל נחשב בעיניו ל"משת"פ של המתנחלים". מגל הביע את התנגדותו למינויו של ברזילי בראיון ל"גלובס" בשבוע שעבר, שבו אמר בין השאר: "אני לא מאמין שירון דקל ימנה אדם כזה לראש מערכת החדשות של גלי צה"ל". ברזילי עצמו טען כי מעולם לא אמר את הדברים וביקש שלא להתייחס לקמפיין שמתנהל נגד מינויו הנוכחי.

ברזילי. מסרב להגיבצילום: אסף עברון

גם עמית סגל, הכתב הפוליטי של חדשות ערוץ 2, צייץ בחשבון הטוויטר שלו בחודש שעבר, עוד בטרם נודע דבר מועמדותו של ברזילי, כי "מנכ"ל חדשות 10 אבי ברזילי, הוא זה שהורה להעלים את ינון מגל מהליין־אפ בהתנתקות, בגלל דעותיו הפוליטיות". בציוץ נוסף תחת אותה התכתבות צייץ סגל: "זה אותו ברזילי שבוועדת הקבלה בגל"צ בדיונים אם לקבל אותי אמר: 'אבא שלו כמעט רוצח'. כבר אז הוא היה עיתונאי נטול פניות ומקצועי?"

ירון דקלצילום: אביב חופי
ינון מגל. קודם כל קשקשןצילום: אוליבייה פיטוסי

ברזילי נחשב מועמד מוביל לתפקיד ראש מחלקת החדשות בתחנה הצבאית, לאחר שספי עובדיה, שמילא את התפקיד, עזב את התחנה לטובת סיקור התחום הפוליטי בחדשות ערוץ 10. בעברו שימש ברזילי בין השאר כעורך ראשי בתוכניות "עובדה" ו"אולפן שישי" של חדשות ערוץ 2, וכן שימש כמנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10. בחודש שעבר עזב את תפקידו בערוץ הספורט, שם ערך את התוכנית "יציע העיתונות".

ברזילי ודוברות גלי צה"ל נמנעו מלהגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ