רגב מגיבה להאשמות: "מעולם לא פגשתי את יהושע, מעולם לא דיברתי אתו ואני ממש לא מקורבת אליו"

לפי הפרסום אמש בערוץ 10 העביר משרדה של רגב 2.5 מיליון שקל למשרד הפרסום יהושע/TBWA, שנבחר ללא מכרז לבצע את הקמפיין לפרויקט "לא לדאוגוסט"

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

שרת התרבות והספורט מירי רגב הגיבה הבוקר (שני) לפרסום אמש בחדשות ערוץ 10, לפיו העביר משרדה 2.5 מיליון שקל ללא מכרז למשרד הפרסום יהושע/TBWA, משום שבינה לבין הפרסומאי רמי יהושע יו"ר המשרד, היתה היכרות מוקדמת. הן השרה והן הפרסומאי הכחישו שהכירו בטרם נידון פרויקט הקיץ "לא לדאוגוסט" של משרד התרבות והספורט, שאת הקמפיין שלו נבחר לבצע משרדו לכאורה ללא מכרז.

הדיווח אמש כלל תיעוד שיחת ועידה בין רגב ליועץ התקשורת שלה מאיר סוויסה ולכמה מבכירי משרדה, כשהם מנסים לכאורה לתאם הסבר לבחירת משרדו של יהושע לפרסום הפרויקט. "מעולם לא פגשתי את רמי יהושע, מעולם לא דיברתי אתו ואני ממש לא מקורבת אליו", אמרה השרה בתדריך עיתונאים הבוקר, "הפעם הראשונה שראיתי אותו היתה בפגישה מקצועית שבה הוא השתתף כנציג הטוטו. ערוץ 10 יצטרך לקחת אחריות על הפרסומים שהכפישו את שמי והציגו יחסי קרבה שאינם קיימים. מדובר בדיבה לשמה, ועורך הדין שלי עמל ברגעים אלו על מכתב הפונה לערוץ 10 בבקשה שיחזור בו מטענותיו ולא אתבע על הוצאת דיבה".

רגב חזרה על אמירתה מאמש ולפיה הפרויקט אושר בידי הגורמים המקצועיים והמשפטיים. "'לא לדאוגוסט' הוא פרויקט משולב של תרבות וספורט, שממנו נהנו עד כה למעלה מ–200 אלף תושבי ישראל, ולכן הטוטו היה שותף לו", הוסיפה השרה, "הטוטו כשותף מימן את אירועי הספורט העממי ואת השיווק באמצעות הספק שלו — רמי יהושע, שעבר מכרז בטוטו ללא כל התערבות המשרד". בתדריך הוסיפה רגב כי "ממני לא עברו שום מיליונים. אני לא נוגעת בכסף, כסף עובר דרך אגף התקציבים באמצעות היועץ המשפטי של המשרד. כל מה שנאמר הם שקרים".

לדברי השרה ההקלטה שהושמעה בערוץ 10 לקוחה מתוך סימולציה לקראת מסיבת העיתונאים לחשיפת הפרויקט, שנערכה במשרדה ב–10 באוגוסט. "נערכנו לשאלות כמו למה נבחרו ישובים מסוימים, כמה זה ומדוע רמי הוא המפרסם ולא דרך לפ"מ", אמרה, "מה שאמרתי בקלטת הוא שצריך להגיד את האמת וזה הציטוט. האמת היא שהטוטו כשותף מימן את אירועי הספורט העממי ואת השיווק באמצעות הספק שלו רמי יהושע ללא התערבות המשרד".

מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי התייחס לפרשה ברשת ב' וכינה אותה "מסכת תקשורתית שאין מאחוריה שום דבר עובדתי". לדבריו, רק חלק מהקלטת השיחה הועבר לערוץ 10 ולא כולה. "יצאנו בפרויקט שבפעם הראשונה מביא לידי ביטוי את מדיניות השרה להביא תרבות וספורט לפריפריה", אמר שרעבי, "הוקמה ועדת מכרזים עם משפטנים, חשבים ואנשי התקציבים של המכרז".

שרעבי הוסיף כי המשרד מקדם באמצעות הטוטו את הספורט בישראל והתייחס לסוגיית אי פרסום המכרז. "המשרד לא מתקשר עם הטוטו כי הוא לא צריך לעשות זאת על פי הנהלים", הדגיש, "הטוטו שותף לפרויקט הזה כי זה פרויקט תרבות וספורט. הוא התגייס כי הבין שזה יושב על האג'נדה שלו. הטוטו עשה מכרז לבחירת זכיין ומי שנבחר אצלו הוא רמי יהושע. אין אף משפטן בטוטו או במשרד התרבות והספורט שאומר שהמהלך הזה לא תקין. כל המשפטנים ראו את התהליך ואישרו אותו".

הפרסומאי רמי יהושע אמר בראיון לגלי צה"ל כי הופתע מהפרסום. "אין לי שום היכרות מוקדמת עם השרה ומעולם לא פגשתי אותה לפני הפגישה במשרד התרבות והספורט" סיפר, "השרה זימנה מספר גורמים למשרדה על מנת לדון בתוכניות לקיץ. הוזמנתי לפגישה כנציג הטוטו — אני משרד הפרסום שלהם זה זמן רב, הגעתי עם נציגי הטוטו, שמענו את תדריך השרה ומספר גורמים שהיו שם התבקשו להציג רעיונות למתווה תוכנית הקיץ. חזרנו אחרי מספר ימים, הצגנו את הרעיון שלנו, הוא זכה ברוב קולות המשתתפים שם". עוד הוסיף יהושע כי "אין לי שום קשר למשרד התרבות והספורט. מי שמרמז שיש לי היכרות מוקדמת עם השרה — מוציא דיבתי רעה. פעלתי בעניין בתור משרד הפרסום של הטוטו ואף אגורה שחוקה לא עברה אלי ממשרד התרבות והספורט. כל הדברים שנאמרו הם שקר וכזב. הכל נעשה כדין וכחוק, ולפחות חמישה גורמים הציגו הצעות לפרויקט. זה לא היה במחשכים אלא בחדר הישיבות ויש פרוטוקול לכך, כך שהכל גלוי ופתוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ