הסופרת ג'יי־קיי רולינג בין החותמים על מכתב המתנגד לחרם על ישראל

על המכתב, שפורסם שלשום ב"גרדיאן", חתמו כ–150 סופרים, שחקנים ואמנים בריטים הקוראים לעודד דיאלוג בין ישראל לרשות הפלסטינית

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'יי-קיי רולינגצילום: רויטרס

כ–150 סופרים, שחקנים ואמנים בריטים פירסמו שלשום ב"גרדיאן" מכתב פתוח ובו הם יוצאים נגד החרם על ישראל ומעודדים דו קיום ודיאלוג. על המכתב, שהופיע במדור המכתבים למערכת של העיתון הבריטי, חתומים בין היתר הסופרות ג'יי־קיי רולינג והילארי מנטל והמחזאי רונלד הארווד.

המכתב פורסם כתגובה למכתב אחר שהופיע בפברואר האחרון ב"גרדיאן" ובו קראו כמאה אנשי רוח וציבור בריטים לחרם תרבותי על ישראל. "איננו מאמינים שחרמות תרבותיים הם עניין מקובל או שהמכתב שפירסמתם מייצג את עולם התרבות הבריטי", נפתח המכתב שפורסמם שלשום שבהמשכו מודיעים החתומים על תמיכתם ביוזמת הארגון Culture for Coexistence המתנגד לחרם התרבותי ולתנועת ה-BDS.

"נבקש לעודד דיאלוג בין הישראל לרשות הפלסטינית בקהילה היצירתית והתרבותית. לא כולנו חולקים את אותן דעות בנוגע לממשלה הישראלית, אך לכולנו הרצון לקיום בשלום. חרם תרבותי מבודד את ישראל, הוא מפלג ומפלה. הוא לא יקדם שלום. דיאלוג פתוח ואינטראקציה מקדמים הבנה וקבלה הדדית ודרכן אפשר לקדם פתרון לסכסוך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ