"הארץ"

שרת התרבות מירי רגב הצהירה הבוקר (חמישי) במסיבת עיתונאים שערכה, כי תקיים דיון בעניין תחנת הרדיו הצבאית בוועדת החינוך בכנסת. רגב התייחסה בדבריה לווטו שהטיל שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, על ניסיונה להשפיע על קביעת הפלייליסט של התחנה. בנוסף הנחה יעלון את מפקד התחנה ועורכיה להפסיק להיפגש עם רגב.

בתחילת השבוע הודיעה רגב כי היא מנהלת דיאלוג עם מנהלי ועורכי גלגלצ שמטרתו להביא לשינויים בתחנה הצבאית - להכניס אליה יותר תכנים מוזיקליים בעברית ומוזיקה מזרחית בפרט. נכון להיום, אין בסמכותה של השרה לבצע שינויים בתחנה ובתחנה האם שלה – גלי צה"ל, שנמצאות בסמכות שר הביטחון בלבד.

רגב במסיבת העיתונאים, היוםצילום: תומר אפלבאום

במסיבת העיתונאים היום אחזה רגב במסמך שנראה שהגיע מאנשיו של מנהל תחנת גלי צה"ל ירון דקל ובו הצעות לשינויים אפשריים בתחנה:

1. העלאת המינון של מוזיקה ישראלית ל-55% מכלל השירים המשודרים בגלגלצ.

2. השוואת זמן הפרסום המקסימלי המותר בשעה בגלגלצ, בדומה לתחנות אחרות.

3. על מנת להרחיב את תחום הפעילות של גלגלצ מבלי לפגוע בתחנה המצליחה... של תחנה אחות – גלגלצ 2 (עפ"י מודל רדיו ה-BBC), אשר עיקרה יהיה שידור מוזיקה ישראלית בלבד, תוך מתן במה נרחבת לפופ ים תיכוני.

4. כמו כן, אנו מציעים פתיחה של תחנות מוזיקה אינטרנטיות שייכסו מנעד גדול אפילו יותר של מוזיקה, עם דגש על יצירה ישראלית.

5. לפי הוראת משרד הביטחון הרגולטור של גלצ הינו מפקד חיל החינוך, התחנה תדווח לקח"ר אחת לחציון על נתוני ההשמעה.

6. ישיבת הפלייליסט מורכבת מחיילים/ות ומחיילים/ות לשעבר, בטווח רחב של גילאים, 19 עד 43. האנשים הנבחרים להתגייס כעורכי מוזיקה, עוברים תהליך מיון וגיוס קפדני. כחלק ממהלך רחב של גלי צה"ל, מתוך רצון להבטיח כניסה של אוכלוסיות נוספות, אנו מתחייבים להקדיש מאמץ רב לחיפוש ואיתור מועמדים מתאימים גם הפריפריות שאינן מזוהות בדרך כלל עם גלצ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ