נשות הכותל מאיימות לפנות לבג"ץ לאחר שרשות השידור פסלה פרסומת שלהן

הפרסומת נועדה לקדם את האירוע "ברכת כוהנות" שיתקיים בחול המועד פסח ונועד להיות מקבילה לברכת הכוהנים המתקיימת ברחבת הגברים של הכותל. היועץ המשפטי של קול ישראל קבע כי כדי לשדר את הפרסומת, יש להשמיט את המלים "ברכת כוהנות"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
איתי שטרן
איתי שטרן

רשות השידור פסלה תשדיר פרסומת שארגון נשות הכותל ביקש לשדר בקול ישראל, כדי לקדם את האירוע שהוא מארגן, "ברכת כוהנות". האירוע, שאמור להתקיים בחול המועד פסח בכותל המערבי, נועד להיות מקבילה לברכת הכוהנים המתקיימת בכל שנה בחג ברחבת הגברים של הכותל. נציגות הארגון שלחו את התשדיר לקול ישראל וקיבלו תשובה שלילית. נאמר להן שהיועץ המשפטי של קול ישראל קבע כי כדי לשדר את הפרסומת, יש להוריד ממנו את צירוף המלים "ברכת כוהנות" ואת המלה "לברך".

ריקי שפירא רוזנברג, חברת הנהלה בארגון, אמרה הערב (שלישי) ל"הארץ": "אנחנו לא מבינות את התגובה של רשות השידור. אנחנו מקיימות מדי חודש מניין בכותל ברחבת הנשים וזה לא מהווה בעיה. בעבר היתה פסיקה של השופט משה סובל מבית המשפט המחוזי בירושלים שלפיה מותר לנו להתפלל ברחבת הכותל עם טלית ותפילין, כך שהחלטת רשות השידור תמוהה עוד יותר מהרגיל. אם עמדת הרשות לא תשתנה בתוך יומיים, נפנה בעניין לבג"ץ".

פעילות בארגון נשות הכותל, בכותל המערבי בירושלים
פעילות בארגון נשות הכותל, בכותל המערבי בירושליםצילום: אמיל סלמן

שפירא רוזנברג הוסיפה כי הארגון לא פנה לערוץ 20 בבקשה לשדר את הפרסומת כי מדובר בערוץ פרטי ו"ידענו שלא נתקבל אליו". לעומת זאת, קול ישראל הוא ערוץ תקשורת ציבורי, אמרה.

לדבריה, "כבר פירסמנו אירועים שלנו על אוטובוסים ואפילו זה עבר בשקט, אז ג'ינגל ברדיו פתאום הופך להיות בעייתי? זה לא סביר. אנחנו רואות חשיבות גדולה בקיום האירוע של 'ברכת כוהנות' במקביל ל'ברכת כוהנים' שמתקיימת בכל אחד מהרגלים — פסח, שבועות וסוכות — ומושך אליה עשרות אלפי גברים. אנחנו רוצות להפוך את הכותל למקום שוויוני. חשוב לנו להבהיר שאין כאן פגיעה בצניעות כי נקיים את האירוע לנשים בעזרת הנשים".

מרשות השידור נמסר בתגובה: "נוסח התשדיר לא אושר לאור כללי הפרסומות ברדיו המחייבים את הרשות. פירוט הנימוקים יימסר לנשות הכותל בתוך יומיים, ולא באמצעות התקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ