מנהלת קרן גשר לקולנוע תשמש כראש מחלקת הדרמה של תאגיד השידור הציבורי - תקשורת - הארץ

מנהלת קרן גשר לקולנוע תשמש כראש מחלקת הדרמה של תאגיד השידור הציבורי

בתפקידה כראש הקרן זיו נווה לא עסקה בפיתוח תוכניות טלוויזיה. אסף שלונסקי, עורך בכיר ב״ישראל היום״, מונה לראש מחלקת התוכניות של רשת ב', וסיני אבט מונה לראש המחלקה הדוקומנטרית

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
איתי שטרן
איתי שטרן

תאגיד השידור הציבורי מינה את זיו נווה, שכיהנה עד כה כמנהלת קרן גשר לקולנוע, לראש מחלקת הדרמה של תאגיד השידור הציבורי, כך נודע היום (חמישי) ל"גלריה". לצידה, מינו בתאגיד את אסף שלונסקי, מי ששימש עד כה כסגן עורך במוסף ״שישבת״ של עיתון ״ישראל היום״ לראש מחלקת התוכניות ברשת ב'. עוד פורסם כי סיני אבט, ממקימי ערוץ 8, מונה לראש המחלקה הדוקומנטרית בתאגיד.

נווה, שמונתה לתפקידה בקרן ״גשר״ לפני 11 שנים, תהיה האחראית בפועל על פיתוח הסדרות המתוסרטות בתאגיד ותהיה אחראית לפרויקטים שעלותם נאמדת בעשרות מיליוני שקלים. בעברה נווה הפיקה וביימה סרטים דוקומנטריים עבור ערוצים 1 ו–2. עד כה, גם בתפקידה כמנהלת קרן גשר, נווה לא עסקה בפיתוח סדרות טלוויזיה ולא עבדה מול יוצרי טלוויזיה. עוד לפני כניסתה לתפקיד, תמכה הקרן בסדרת הטלוויזיה ״מעורב ירושלמי״ שנחשבה לפורצת דרך בכל הקשור לייצוג הסקטור הדתי והמזרחי בארץ. בתפקידה כראש הקרן תמכה בפיתוח הסדרה ״עבודה ערבית״ שכתב סייד קשוע עבור הזכיינית ״קשת״, אך לא היתה מעורבת בעריכת התסריט או בפיתוחו.

זיו נווה
זיו נווהצילום: רמי שלוש

שלונסקי שימש עד היום כאיש תקשורת בעיקר בעיתונות הכתובה. בעבר ערך את מגזין ״עכבר העיר״ ולפני כן את מדור הספורט של עיתון ״העיר״. בתפקידו החדש יחלוש שלונסקי על מערך הפרוגרמינג של רשת ב' ותחת ידיו יתקבלו ההחלטות מהותיות שישפיעו על אופיו של מערך השידורים. שלונסקי הוא בנו של משה שלונסקי, מבכירי רשות השידור לשעבר ומי שישב בוועדת לנדס לבחינת הקמת תאגיד השידור הציבורי.

אבט, שמונה לתפקיד ראש המחלקה הדוקומנטרית בתאגיד, שימש עד כה כמנהלו של פסטיבל ״דוקאביב״. הוא היה גם ממקימי ערוץ 8 ותרם לייסוד אופיו כערוץ תעודה מרכזי. בין הסרטים בהם תמך והפיק ניתן למנות את ״ואלס עם באשיר״ של ארי פולמן, ״מועדון בית הקברות״ של טלי שמש, ״מחסומים״ של יואב שמיר ורבים אחרים.

סיני אבט. שימש עד כה כמנהלו של פסטיבל ״דוקאביב״.
סיני אבט. שימש עד כה כמנהלו של פסטיבל ״דוקאביב״.צילום: תומר אפלבאום

כמו כן, העיתונאי יואב קרקובסקי נמצא במגעים מתקדמים לשמש ככתב המדיני של התאגיד, במקביל לתפקידו כפרשן פוליטי. עד כה הוא לא חתם על הסכם העסקה עם התאגיד, אך מקורביו מציינים כי קיימת סבירות גבוהה שיקבל על עצמו את התפקיד. קרקובסקי משמש ככתב הפוליטי של רשת ב', ובשנים האחרונות אף עורך יומנים ותוכניות בתחנה, ונמנה עם מגישי תוכנית האקטואליה "כל היום".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ