פרס דרור לשינוי חברתי יוענק ל"העין השביעית"

אתר ביקורת התקשורת יזכה במענק בסך 25 אלף שקלים. במקביל, יתקיים עבורו מופע התרמה במועדון "בארבי"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
איתי שטרן
איתי שטרן

אתר ביקורת התקשורת "העין השביעית", שמצוי בשנים האחרונות בקשיים כלכליים, יזכה בפרס דרור, על שמו של הפרסומאי דרור שטרנשוס בסך 25 אלף שקלים. הפרס, שמחולק זו הפעם השביעית, מוענק מדי שנה לגופים המקדמים שינוי חברתי. השנה התמקדה ועדת הפרס בנושאי חופש הביטוי וחופש המחאה. בהחלטת חבר השופטים בראשות השופטת בדימוס דליה דורנר, נכתב בין היתר כי "בזכות אומץ ציבורי, רצינות עיתונאית ושיתופי פעולה, מצליח 'העין השביעית' להביא לתזוזה חיובית מתמשכת במיצוב של הערבים בתקשורת בישראל, ומוכיח שעיתונות יכולה לשנות מציאות, וששינוי תקשורתי הוא בסיס הכרחי לכל שינוי בר-קיימא בחברה עצמה".

השופטים ציינו לטובה את פרויקט "מדד היצוג", שבו נבחן כיצד סיקרה התקשורת את החברה הערבית־ישראלית. כחלק מהפרויקט, החלו אנשי "העין השביעית" לנטר בשנה החולפת את הסיקור התקשורתי באשר לאוכלוסייה הערבית בישראל בתקשורת. בין השאר נבחנו אחוז הראיונות שנערכים עם ערבים בתכניות האקטואליה השונות בטלוויזיה וברדיו, נערך קמפיין נגד הסקרים התקשורתיים הנעשים רק בקרב האוכלוסייה היהודית ונגד הדרת הערבים ממדידת הרייטינג בערוצים המסחריים. כמו כן, פרסם האתר מעקב אחר אפליית לשכת הפרסום הממשלתית בהקצאת תקציבים לפרסום בשפה הערבית.

למרות הפרס הנדיב, נזקקים אנשי האתר לתרומות נוספות בשביל התפעול השוטף. לשם כך, הם מזמינים את הציבור לקונצרט רוק שבו יצויינו 20 שנה ל"עין השביעית". המופע, אותו יזמו אסף אמדורסקי וטל חייקין, יתקיים ב–27 בנובמבר במועדון "בארבי" שבתל אביב, ויופיעו בו כמה מלהקות הרוק הבולטות של שנות ה–90 כגון קרח 9, תערובת אסקוט, איפה הילד, נקמת הטרקטור, אבטיפוס ובלאגן. כל הלהקות והאמנים יופיעו בהתנדבות, כאשר הרווח ממכירת כרטיסים יופנו כולם לקופת האתר.

"העין השביעית" הוקם בשנת 1996 כמגזין לביקורת תקשורת, ובשנת 2008 הודפס הגליון האחרון שלו, ה–70 במספר. מאז הוא פועל כאתר אינטרנט המתעדכן על בסיס יומיומי. בשנה שעברה נתקל האתר במצוקה כספית בשל הפסקת המימון מהמכון הישראלי לדמוקרטיה, שהיווה עד אז את בסיס התמיכה המרכזי בגוף. קמפיין גיוס המונים הצליח להותיר את האתר באוויר, והוא ממשיך לפעול ולהתעדכן כל העת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ