נתניהו על השעיית העיתונאית: "בתאגיד השמאל בוחרים לתת מקום לתומכי מחבלים"

סמאח וותד מתאגיד השידור הציבורי שיתפה בטוויטר ציוץ שהביע תמיכה בפלסטיני שלפי הצבא עמד בראש חוליית טרור. התאגיד: תוכל להמשיך לעבוד כתחקירנית, אך לא כמגישה. וותד: איני תומכת באלימות

איתי שטרן
איתי שטרן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
וותד
סמאח וותד. "ציוץ מחדש אין פירושו נקיטת עמדה"צילום: ערוץ היוטיוב של כאן - תאגיד השידור הישראלי
איתי שטרן
איתי שטרן

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב אמש (שלישי) להשעייתה של העיתונאית סמאח וותד מתפקיד מגישה בתאגיד השידור הציבורי. "איך יראה השידור הציבורי תחת התאגיד? כתבת של תאגיד השמאל היללה מחבל. הייתם מצפים שהיא תפוטר? לא, היא רק ״מושעית״. בתאגיד השמאל בוחרים לתת מקום לתומכי מחבלים".

וותד הושעתה מתפקידה לאחר שהביעה בחשבון הטוויטר שלה תמיכה בבאסל אל־אערג', מבוקש פלסטיני שנהרג החודש בחילופי אש עם כוח צה"ל ליד רמאללה. וותד הוזמנה שלשום לשימוע, לאחר שערוץ 20 פרסם אודות ציוצה בטוויטר.

וותד צייצה מחדש ציוץ של עמוד בשם "Palestine info center" שבו מופיע ציור של אל־ערג' תחת הכיתוב "האינטלקטואל הוא הראשון להילחם ולעולם לא מוותר". ערוץ 20 דיווח על הציוץ שלה באינטרנט ובתוכנית ״הפטריוטים״ המשודרת בערוץ תקפו אראל סג״ל וקלמן ליבסקינד את וותד. ליבסקינג עצמו יעבוד בתאגיד.

לאחר שאל־אערג' נהרג, נמסר מהצבא כי הוא עמד בראש חוליית טרור שתכננה לבצע פיגועים, והוא היה אחראי על רכישת אמצעי הלחימה של החוליה.

לאחר הבירור שהתקיים עם וותד אתמול בתאגיד, הודיעו לה מנהליה כי היא מושעית מתפקידה כמגישה ותוכל להמשיך לעבוד כתחקירנית בלבד. "סמאח וותד הושעתה מהגשת תכנים עד להודעה חדשה לאחר שהובהרו לה חומרת הציוץ ששיתפה והשלכותיו", נמסר מהתאגיד. "וותד הבהירה כי אין בשיתוף הציוץ הבעת תמיכה בתוכנו והיא איננה מעודדת או תומכת באלימות משום סוג".

אתמול וותד צייצה בטוויטר הבהרה לפיה "ריטוויט (ציוץ מחדש, א"ש) אין פירושו נקיטת עמדה. מעולם לא תמכתי באלימות נגד אף צד. דרכי, חינוכי וערכיי הם ערכי שלום הוגן שישים קץ להקזת הדמים בין העמים". בציוץ נוסף כתבה: "איך יכולים אנשי תקשורת להתעלם מהעובדה ש'ריטוויט' בטוויטר הוא לא בהכרח הסכמה עם התוכן של הציוץ. תהיו בריאים". 

קודם להודעת התאגיד על השעייתה של וותד, בערוץ 20 דיווחו בהרחבה על הנושא ואף הזמינו לאולפן את עורך הדין יורם שפטל שאמר כי ״לסי־אן־אן היתה גברת אחת בשם אוקטביה נאסר והיא פרסמה פוסט מאוד דומה למה שהגברת פרסמה. תוך שעה היא היתה בחוץ. היא לא יכולה להיות דקה אחת בתאגיד ולא בשום גוף ציבורי שמשדר". המגיבים בעמוד הפייסבוק של ערוץ 20, שעוד קודם לפרשה הנוכחית גינו את וותד, הגיבו היום ביתר שאת, וכינו אותה בשמות גנאי.

וותד השתתפה בשורה של סרטונים ויראליים, כחלק מהפקות התאגיד. היא היתה למגישה הראשונה והיחידה בארץ ממוצא מוסלמי שחבשה כיסוי ראש מלא.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ