גורמים בתאגיד השידור: המגישה הערבייה שהושעתה תוחזר לתפקידה

סמאח וותד, שהביעה כביכול תמיכה במבוקש תשוב לתפקידה, לאחר שטענה כי הובנה שלא כהלכה. אתמול אמר נתניהו כי "בתאגיד השמאל בוחרים לתת מקום לתומכי מחבלים"

איתי שטרן
איתי שטרן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
סמאח וותד
סמאח וותדצילום: ערוץ היוטיוב של כ
איתי שטרן
איתי שטרן

סמאח וותד, מגישה בתאגיד השידור הציבורי כאן שהושעתה אתמול מתפקידה, צפויה לחזור אליו בתוך כמה ימים. כך אמרו גורמים בתאגיד ל"הארץ". בתאגיד השידור הציבורי הודיעו אתמול כי וותד לא תשמש יותר כמגישה, אלא רק כתחקירנית, לאחר שבערוץ 20 נחשף ריטוויט שלה בטוויטר שבו הביעה, כביכול, תמיכה בבאסל אל־אערג', מבוקש פלסטיני שנהרג החודש בחילופי אש עם כוח צה"ל ליד רמאללה. שלשום צייצה וותד בטוויטר הבהרה שלפיה "ריטוויט אין פירושו נקיטת עמדה. מעולם לא תמכתי באלימות נגד אף צד".

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב אתמול בתגובה בפוסט בפייסבוק "איך ייראה השידור הציבורי תחת התאגיד? כתבת של תאגיד השמאל היללה מחבל. הייתם מצפים שהיא תפוטר? לא, היא רק 'מושעית'. בתאגיד השמאל בוחרים לתת מקום לתומכי מחבלים".

מוקדם יותר היום, ועד העיתונאים בתאגיד השידור הציבורי נעמד לצד וותד ועקץ את התבטאותו של ראש הממשלה בנושא: "מובן מאליו שועד העיתונאים לא יתמוך בעובד שהביע הזדהות עם מחבל, הגם שאנחנו מתקשים להאמין שיימצא כזה בתאגיד השידור. במקרה הנדון אנחנו מאמינים לחברתנו סמאח וותד שמסבירה כי לא היתה לה מעולם כל כוונה להביע תמיכה כזאת, אלא בפשטות לא הובנה כהלכה. צר לנו שיש מי שמנסה להוציא את הדברים מהקשרם ולנצלם לצרכים פוליטיים".

יו״ר ארגון העיתונאים בישראל, יאיר טרצ׳יצקי, כתב אמש בחשבון הטוויטר שלו: "הזדמנות להתנפל על עיתונאית, ערבייה והתאגיד בפוסט אחד? מעריך שנתניהו לא נהנה ככה מאז סרטון הבחירות שבו השווה את עובדי רשות השידור למחבלי חמאס".

כתב ותחקירן התאגיד, גור מגידו, שפירסם באחרונה תחקיר על קשריו המסועפים של עו"ד דוד שימרון המייצג את נתניהו, כתב אמש בעמוד הפייסבוק שלו: "אהלן ביבי, במקום לעשות עוד סיבוב על הגב של סמאח ותד, בוא נדבר על הבן־דוד שלך, נתן. ככה ייראה התאגיד — תחקירים על האינטרסים של בני משפחתך, של מקורביך (וגם על אלה של ראשי האופוזיציה — מבטיח). נראה לי שזה מה שבאמת מדאיג אותך".

שאול אמסטרדמסקי, מהעיתונאים הבכירים בתאגיד, צייץ הבוקר: "‏חשבתי הרבה מה להגיד, בידיעה שכל מלה תשמש נגדי ונגד התאגיד, אז בסוף רק מסר קצר אחד: ‏אנחנו לא מ־פ־ח־ד־ים".

יו"ר מרצ זהבה גלאון כתבה בטוויטר: ‏"ראשית, ריטוויט הוא לא תמיכה. שנית, אם נתניהו שופט את התאגיד על שהוא השעה עובדת, מעניין מה היה לו לומר על המשך העסקתו של נתן אשל".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ