איתי שטרן
איתי שטרן
איתי שטרן
איתי שטרן

לאחר הפרסום אתמול (שני) באתר "המקום הכי חם בגיהנום" שחשף כי כתבת "אולפן שישי" שעסקה במסיבות הרווקים של גברים ישראלים בבוקרשט אורגנה ובוימה על ידי ההפקה, הושעה היום הכתב עומרי קרונלנד מתפקידו עד להודעה חדשה. כמו כן, עורך התוכנית איתי דנקנר החליט להקדים את יציאתו לחופשה, כפי שפורסם לראשונה ב"וואלה ברנז'ה". מ"חדשות 2" נמסר כי דנקנר ישוב לתפקידו בתום החופשה.

במייל שהעביר דנקנר לעמיתיו מ"אולפן שישי" כתב כי "ביום שישי האחרון שידרנו כתבה על תופעת הבילויים הפרועים של הישראלים בבוקרשט. ניסינו להראות את ההתנהגויות הבזויות של הבליינים. הנחנו שהביקורת על מעשי הבליינים תובן מהדברים ששודרו בלי שיש שורה של הסברים המסתייגים מהדברים. התברר כי הדברים לא הובנו כך על ידי כל הצופים".

בהמשך דבריו כתב דנקנר: "עלו טענות על אחת הסצינות בכתבה. בימים האחרונים ערך המנכ"ל אבי וייס בדיקה מעמיקה בכל הקשור להכנת הכתבה, ובדק עמי ועם המעורבים בהכנתה את השתלשלות האירועים. מהתחקיר עולה שהיו כשלים בתהליך הכנת הכתבה. אני לוקח על כך אחריות מלאה, כעורך התוכנית. אנו מקפידים על אתיקה עיתונאית ולוקחים אחריות כשאנחנו טועים. זה מה שאני מצפה מכם, וזה מה שאני מצפה מעצמי. החלטתי להקדים את נסיעתי לטיפול רפואי בחו"ל ועם שובי נמשיך להפיק לקחים מהאירוע הזה ונצא ממנו מחוזקים".

לצד החשיפה כי הערוץ הזמין עבור המרואיינים את הלימוזינה וככל הנראה גם את האשה בזנות ששהתה בה, דווח ב"וואלה" כי כלל לא היה מדובר במסיבת רווקים, וכי אדיר פרץ, המרואיין המרכזי בכתבה, אינו עומד להתחתן. הכתבה הוסרה בינתיים הן מהאתר של "רשת" והן מאתר "מאקו" של "קשת".

לצד העבירות על כללי האתיקה העיתונאית, מעל 100 תלונות הגיעו לנציבות תלונות הציבור של הרשות השנייה, בטענה כי הכתבה ששודרה התפרשה כמו כתבת יחסי ציבור לתעשיית הזנות בבוקרשט. בתחילה ציינו בחדשות 2 כי הם מגבים את הכתב ואת המוצר ששודר. לאחר מכן, עם פניית יו"ר הרשות השנייה למנכ"ל חברת החדשות, אבי וייס, פירסם האחרון תגובה פומבית ובה הבהיר שהכתבה לא היתה נוקבת דיה ונטולת קונטקסט. היום, כאמור, השעה וייס את קרונלנד ובכך הבהיר את חומרת המעשים שיוחסו ליוצרי הכתבה ועורכיה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ