לראשונה מאז שעלה לאוויר: כאן ניצח את ערוץ 10 בפריים־טיים

בתאגיד השידור הציבורי, שהעביר שידור ישיר על הפריימריז במפלגת העבודה, היה רייטינג ממוצע של 5.3% לעומת 5.2% של ערוץ 10

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי גבאי במסיבת העיתונאים לאחר בחירתו ליו"ר מפלגת העבודה
אבי גבאי במסיבת העיתונאים לאחר בחירתו ליו"ר מפלגת העבודהצילום: אוליבייה פיטוסי

כאן, תאגיד השידור הציבורי, עקף אמש באופן תקדימי את נתוני הצפייה של ערוץ 10 בשעות הפריים־טיים. בכאן היה אתמול משדר מיוחד של הפריימריז במפלגת העבודה. וכך, בין השעות 20:00 עד 23:00 השיגו נתוני הערוץ רייטינג ממוצע של 5.3% עם שיא צפייה של 8.2%, שהגיע לקראת סיום מהדורת חדשות הערב. נתח הצפייה הכולל של המשדר המתגלגל היה 9.8%. מנגד, בערוץ 10 בחרו להמשיך ולשדר את לוח השידורים הרגיל, ללא התייחסות לפריימריז, דבר שהביא לרייטינג ממוצע של5.2% ונתח צפייה של 9.4%. בערוץ 2 המשיכו לשמור על דומיננטיות למרות לוח השידורים הרגיל. שעות הפריים־טיים של ערוץ 2 השיגו 16.4%, נתון נמוך בהשוואה לערבים רגילים.

בגזרת מהדורות החדשות, חדשות 10 דישדשה אתמול עם נתון של 6.6% בלבד, בעוד ש"חדשות הערב" של "כאן" נותרה עם 4.7% בלבד. בחדשות 2 השיגו 14.5%, נתון נמוך יחסית אך כזה שעומד ביחס כפול למתחרים מערוץ 10. "העבודה בוחרת", משדר הפריימריז, שהגישה גאולה אבן מ–21:00, הניב 6.7% בכלל האוכלוסייה לעומת "להיות אבא" של טל פרידמן שהסתפקה ב–4.7% בלבד. הישג זה של "כאן" נמשך גם בשעות הערב המאוחרות. "חדשות כאן הלילה" בהגשת רומי נוימרק השיגה רייטינג של 4.4% ובכך עקפה את תוכניתו המתחרה של גיא זהר בערוץ 10 שהשיגה 3.9% בלבד. בערוץ 2 עלו עם משדר בחירות בשעה 22:50 וזה הניב 11.9%

בערוץ 10, כמו בערוץ 2, נהנים בעת האחרונה מגודש פרסומות בשל ביקוש הולך וגובר לזמן אוויר בשעות הפריים־טיים. עם זאת, מקבצים אלו, שגוזלים בממוצע כ–20 דקות ומעלה ממהדורת החדשות ומשאר שעות השידור, מביאים רבים מהצופים לזפזפ ולחפש אחר תכנים אלטרנטיביים. בכאן נהנים משידור רציף ללא פרסומות, שכן זהו שידור ציבורי. ראוי לציין כי בעוד שנתוני הצפייה של ערוץ 2 וערוץ 10 הם בנסיגה מתמדת, בכאן מצליחים לשמור על מעט הצופים שצפו בערוץ 1 ובערבים כמו אמש אף להגדיל את נתח הצפייה באופן ממשי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ