החנופה של אורלי וגיא: שלחו כתבת עם זר פרחים לביתו של אבי גבאי

מגישי תוכנית הבוקר של ערוץ 10 ספגו ביקורת לאחר ששלחו כתבת לביתו של יו"ר מפלגת העבודה הטרי עם זר פרחים ושלל איחולים וברכות

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך תוכנית הבוקר של אורלי וגיא
מתוך תוכנית הבוקר של אורלי וגיא

אורלי וילנאי וגיא מרוז, מגישי תוכנית הבוקר של ערוץ 10, ספגו הבוקר ביקורת לאחר ששלחו כתבת לביתו של אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה הטרי עם זר פרחים ושלל איחולים וברכות. הכתבת, עדי גרינברגר, שחיכתה לגבאי מחוץ לביתו היתה מלאת התרגשות כשהתקדם לעברה. היא שאלה אותו כיצד יעביר את יומו הראשון כיו"ר המפלגה ולאחר תשובה קצרה של גבאי, היא הגישה לו זר פרחים ואמרה כי זה ניתן לו בשם ערוץ 10 ותוכנית הבוקר של אורלי וגיא בשל היותו אורח קבוע בתוכנית. מרוז ווילנאי התגאו בכתבת שהשיגה להם ראיון ראשון עם גבאי. וילנאי אף הוסיפה מחמאה על כך שהוא רוכב על אופניו, "כאחד האדם".

בעקבות "הראיון" והענקת זר הפרחים נכתבו בטוויטר תגובות ביקורתיות ומשועשעות. רבים מהמגיבים היו מהצד הימני של המפה הפוליטית ומחו על החנופה לפוליטיקאי, ללא כל ניסיון להסתיר זאת. שמעון ריקלין, שספג בוז בעקבות ראיון ההנהונים שלו עם שרה נתניהו בערוץ 20, כתב "הנהונים פלוס חנופה פלוס זר פרחים מהתוכנית של אורלי וגיא לגבאי. על זה לא תשמעו מלת ביקורת. כי להם מותר". הגולש אריק זיו כתב: "משרתי השמאל שולחים פרחים למועמד שמאל. הם היו בעד אולמרט ולחיאני. זה לא סימן טוב לגבאי". אבנר אביב צייץ: "'אורלי וגיא' משודרת בערוץ 10 מינואר 2011. ב–2015 נבחר ר"מ בישראל, זוכר סוג של צער וכאב. הם עדיין משוועים ליום בו יניחו זר. בנט ולפיד פוליטיקאים". עינב שיף, מבקר הטלוויזיה של "ידיעות אחרונות" כתב: "הפרחים המביכים של אורלי וגיא לא שונים מהבגד שנתנו לבר רפאלי לכבוד הולדת הנכד. זה לא רק החנופה, זו החשיבות העצמית הבלתי נסבלת".

מתוכנית הבוקר של אורלי וגיא נמסר: "מדובר בגימיק חביב של תוכנית בוקר שהביא לכך שאבי גבאי העניק ראיון ראשון לתוכנית הבוקר של אורלי וגיא. כך היינו עושים לכל מועמד מפתיע שנבחר לילה קודם. מהימין, מהימין הקיצוני ומהימין המאוד קיצוני".

לאחר שהגיעו כמה תלונות לרשות השנייה בדבר הענקת זר הפרחים הורו נציגי הרשות השניה לפתוח בהליך בירור עם עורכי התוכנית. 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ