דנה ויס: גבי גזית הטריד אותי מינית לפני 15 שנה

הפרשנית המדינית של ערוץ 2 סיפרה כי גזית נהג לנשקה על הפה מבלי לבקש את אישורה. לפני כן גזית אמר בראיון כי "אין לי ספק שקרוב היום שמישהי תספר עליי סיפור מלפני 45 שנה"

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גבי גזית ודנה וייס
גבי גזית ודנה וייסצילום: ניצן הפנר, אייל טואג

דנה ויס, הפרשנית המדינית של חדשות 2, פירסמה היום ששדרן הרדיו גבי גזית הטריד אותה מינית בעבר, כשעבדו יחד באותה מערכת. בציוץ בטוויטר ציינה ויס כי גזית נהג לנשק אותה על הפה מבלי לבקש את אישורה.

ויס פירסמה את הציוץ בעקבות דברים שאמר גזית ביום ראשון בתוכנית הרדיו שלו, בעקבות החשיפות בימים האחרונים של כמה מקרי הטרדות מיניות שביצעו בכירים בעולם התקשורת המקומי. בין היתר תהה שם גזית אם הדברים שאמר לכאורה אלכס גלעדי לאושרת קוטלר לפני 25 שנים כשסירבה לצאת איתו – " את לא יודעת איך מתקדמים בטלוויזיה בהוליווד? " - נחשבים הטרדה מינית.

ויס בתגובה צייצה בטוויטר: "תחשוב טוב גבי גזית. גם לפני 15 שנה עשית. ויותר. כמו למשל להתעקש לנשק על הפה כשנפגשים ככה סתם במסדרון במערכת. למה. ככה. כי אתה יכול. בשגרה".

גזית אמר את הדברים במסגרת ראיון שקיים בתוכנית שלו ב-103 FM עם המומחית לדין פלילי, עו"ד טלי גוטליב. "אין לי ספק שקרוב היום שמישהי תספר עלי סיפור מלפני 45 שנה. אני מניח שלפני 45 שנה ליטפתי ישבנה של אשה", אמר שם גזית בין היתר. "אני בוחן את סיפורה של אושרת קוטלר אשר בצעירותה פנתה למנכ"ל קשת, אלכס גלעדי, בבקשה לפגישת עבודה והוא הזמין אותה לארוחת ערב. היא הדגישה בפניו שהיא נשואה והוא טען בפניה שהיא לא יודעת כיצד מתקדמים בתעשיית הטלוויזיה. האם מדובר בהטרדה מינית?"

לפני כשנה, בעקבות הפרסומים בכלי התקשורת על תלונות של נשים שלפיהן יז"ם הנדלן אלון קסטיאל תקף אותן מינית, אמר גזית בתוכנית הרדיו שלו "נשים שהלכו למועדון ושתו יותר מדי מרצונן החופשי, והלכו אתו הביתה מרצונן החופשי, אמנם שיכורות, ושיתפו אתו פעולה... חלק מהבנות של קסטיאל, בעיקר הבוגרות יותר, תרמו לסיטואציה את חלקן".

העדות של דנה ויס מצטרפת לעדויות שהחלו להישמע בשבוע האחרון מצידן של נשות תקשורת. בשבוע שעבר היתה זו אושרת קוטלר שאמרה בשידור חי כי נשיא "קשת" אלכס גילעדי הציע לה לצאת איתו כתנאי לקידומה בתעשייה. בראשית השבוע הצטרפה נרי ליבנה כשסיפרה כי גלעדי חשף בפניה את איבר מינו ואמר לה: "דברי אליו". גלעדי אישר את הדברים. בנוסף, העיתונאית סילבי קשת סיפרה לפני חמישה ימים כי טומי לפיד ניסה לאנוס אותה בדירתה בלונדון בשנות ה-60.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ