שלוש נשים העידו כי השדרן נתן זהבי תקף אותן מינית

אשה אחת סיפרה לגלי צה"ל כי לפני כ–15 שנה העיתונאי הוותיק לקח אותה לביתו כשהיתה בהכרה חלקית ושמצאה עצמה עירומה במיטתו. אחרת סיפרה כי נישק אותה בכוח. זהבי: "זה מטורף"

איתי שטרן
איתי שטרן
איתי שטרן
איתי שטרן

שלוש נשים העידו כי שדרן הרדיו נתן זהבי תקף אותן מינית. שתיים מהן התראיינו בעילום שם לגל"צ, והשלישית, העיתונאית אסנת עופר, כתבה את הדברים בפייסבוק. זהבי מכחיש את הדברים: "מסע אימתני נגדי".

היום סיפרה אחת הנשים  לעיתונאית הדס שטייף כי לפני כ–15 שנה, כשהיתה בת 20, פגשה את זהבי בבר בתל אביב. לדבריה, אחרי ששתתה ויסקי שזהבי נתן לה  מצאה עצמה עירומה בביתו, כשהאירועים שהובילו לכך מטושטשים ומקוטעים בזכרונה. האשה סיפרה כי זהבי ניגש אליה; "הוא בא אלי ותפס את השיער שלי, ופשוט אמר 'ניחוח של אשה' והסניף אותו", סיפרה. בהמשך נתקלה בו שוב. "מצאתי את עצמי עם כוס ויסקי ביד וזהבי נתן לי שלוק ממנו... אני זוכרת שהוא הוציא אותי מהפאב, שנכנסנו לאוטו שלו, הגענו לבית שלו. הייתי די מעולפת כשעלינו למעלה. אני זוכרת את עצמי פשוט עירומה אצלו במיטה כשאני לא זוכרת בכלל שהתפשטתי או רציתי להתפשט". היא הוסיפה כי לא היתה בהכרה מלאה. "הוא עשה את מה שהוא עשה. זה כמו להיות עם גופה, מבחינתי", אמרה.

נתן זהבי. מכחיש את המעשים

עופר, הכותבת  באתר "סלונה", כתבה היום באתר כי זהבי תקף אותה מינית לפני 27 שנים, לאחר טקס פרסי הקולנוע. "אנחנו יוצאים, שלוש שחקניות ותסריטאי ידוע, לשתות ולרקוד", סיפרה. "עוברים ממקום למקום, פוגשים את כל מי שהיו בטקס, והשמחה רבה. באיזשהו שלב, באחד המקומות, השחקניות והתסריטאי נעלמים לי על רחבת הריקודים. אני, מותשת ומטושטשת, נוחתת על אחת הספות בקרבת הבר. או אז התם מביא כניסה דרמטית, כיאה למעמדו, ומיד מבחין בי. 'הנה את, כל הלילה אני מחפש אותך', הוא שואג, נוחת עלי ומתחיל להתעסק עם החולצה הצמודה שלבשתי. הבטן נחשפת, כל כולו מרוח עלי, אני די המומה אבל מבינה שהאיש מחופף לחלוטין ועדיף לא לעצבן אותו ולא לנסות להתעמת איתו. מחשבה מטומטמת, בדיעבד״.

אתמול פורסמה בגל"צ העדות הראשונה נגד זהבי, ובה מקרה שאירע גם הוא לפני כ–15 שנה במסעדת "סטפן בראון" בתל אביב. 

לדברי האשה, היא ישבה עם אחותה וחברה נוספת כשזהבי ניגש אליהן והחל לדבר איתן. לאחר כמה משפטים, סיפרה האשה, זהבי "פתאום פשוט התנפל עליי, תפס אותי ונישק אותי בכוח. ממש נצמד אליי, שם את השפתיים שלו על השפתיים שלי וניסה לדחוף את הלשון שלו לתוך הפה שלי ואני פשוט נעלתי את הפה והתנגדתי לזה. הרגשתי פשוט מושפלת, חסרת אונים". היא הוסיפה כי בזמן התקרית נכחו אנשים רבים במסעדה, ואלו היו המומים לראות את התנהגותו האלימה של זהבי כלפיה. לדבריה, אחרי ששמרה את הסיפור בסוד במשך שנים רבות, החליטה לשתף את התקרית עם הציבור לנוכח הגילויים האחרונים בדבר מטרידנים מינית. 

זהבי הגיב בתקיפות לעדויות הנשים והכחיש את שלושת המקרים. "'הערפדית' הדס שטייף מנהלת מסע אימתני נגדי", כתב בפייסבוק, "אין לי מושג מי הנשים שמתלוננות נגדי... ההיפך. מחבריי הטובים אני מבקש אמון. זה מטורף". 

בפוסט נוסף שכתב ציין כי הוא בעצמו קורבן לתקיפה מינית. "לאורך עשרות שנים אני נלחם מעל גבי העיתון וברדיו נגד אנסים ופדופילים. כמי שחווה בגיל 12 שתי תקיפות מיניות אני מודע לפחד ולקיפאון והזיכרון שאי אפשר לשכוח. אם חס וחלילה פגעתי במישהי בדיבור על רקע סקסיסטי אני מתנצל מכל הלב זה לא היה בכוונת זדון".
העיתונאי יגאל סרנה יצא להגנתו של זהבי וכתב בפייסבוק: "מכיר את נתן נתן זהבי ואת נשמתו הגדולה שמלאה חמלה לכל חלש וגם את הפה ג'ורה שלו. מקווה הפעם שייחלץ מן ההאשמות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ