עירית לינור הושעתה מגלי צה"ל בגלל התבטאויותיה נגד ריבלין

המגישה קראה לנשיא "פוליטיקאי כושל" בשל דבריו בכנס דמוקרטיה רשתות חברתיות. מגל"צ נמסר: "יש לשמור על שיח ראוי כמצופה משידור ציבורי"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עירית לינור בכנסת
עירית לינור. "אתה קורא לאזרחי ישראל לצאת לרחובות? על מה? חתיכת חצוף"צילום: אוליבייה פיטוסי
איתי שטרן
איתי שטרן

עירית לינור הושעתה משידורי התוכנית "המלה האחרונה" בגלי צה"ל למשך שבוע, זאת לאחר שתקפה אתמול (שלישי) את נשיא המדינה רובי ריבלין וכינתה אותו "חתיכת חצוף". מגלי צה"ל נמסר כי "התבטאויותיה של עירית לינור כלפי נשיא המדינה אינן ראויות וכך גם האופן שבו נאמרו הדברים. אנו מכבדים, נלחמים ושומרים על חופש הביטוי בגלי צה"ל. ביקורת היא לגיטימית והיא סוד קיומה של עיתונות חופשית, עם זאת, יש לשמור על שיח ראוי כמצופה משידור ציבורי".

דבריה של לינור על ריבלין באו בעקבות נאומו בכנס בנושא דמוקרטיה רשתות חברתיות. בכנס שיבח ריבלין את הרשתות החברתיות ואמר כי "יש לנו כמה הוכחות נפלאות בשנים האחרונות להשפעת הרשתות החברתיות על המציאות: מחאת קיץ 2011, ההפגנות נגד ובעד של החודשים האחרונים וקמפיין MeToo# החשוב כל כך". ריבלין הוסיף כי המחאות לא נשארו במרחב המקוון, אלא יצאו לכיכרות: "כל הדוגמאות הללו עברו ממלים למעשים. יצאו מהמסך ותפסו אחיזה גם בחיים הממשיים. גורן, הבימה, ספרא, רחבת הסינמטק במרכז הכרמל, כיכר קניון הנגב בבאר שבע. אין תחליף לכיכר העיר האמיתית". היום פירסם ריבלין הודעה ובה הבהיר כי לא קרא לאזרחים להפגין נגד השחיתות.

נאום ריבלין (דבריו על ההפגנות החל מ-0:33)

בעקבות הנאום, אמרה לינור בשידור: ''רובי ריבלין קורא לאזרחי ישראל לצאת להפגנות לנוכח המצב הנורא במדינה. אין שום מצב נורא במדינה''. ככל שהמשיכה לינור בדבריה, כך עלה הווליום שבו דיברה. ''כבוד נשיא המדינה קורא למרי אזרחי נגד ממשלה נבחרת ושאנשים ילכו לזעוק בכיכרות כי המצב פה בלתי נסבל?'' הוסיפה.

לאחר מכן כינתה לינור את ריבלין "פוליטיקאי כושל". "אני אגיד לך מה בלתי נסבל, אדוני הנשיא", המשיכה לינור. "אתה לא שחקן פוליטי ובתור פוליטיקאי היית תמיד פוליטיקאי כושל ביותר. הדבר היחיד שהצלחת להגיע אליו זה משרת שר זוטרה, ובתור נשיא וסמל ישראלי אתה קורא לאזרחי ישראל לצאת לרחובות? על מה? חתיכת חצוף! מי אתה? יש קלפי! רובי ריבלין לא הצליח לראות את הצד המצליח של הקלפי מרוב שהוא כושל, תתבייש!''

דבריה של לינור עוררו אי נוחות אצל מפקד התחנה, שמעון אלקבץ, שהחליט על השעייתה. כמו כן, פוסט שעלה בעמוד הפייסבוק של גלי צה"ל וקידם את דבריה של לינור, נמחק. השעייתה היא צעד לא שגרתי בתחנה, שבה מובעות דעות פוליטיות מימין ומשמאל על ידי שדרנים רבים וותיקים.

עירית לינור ביקשה שלא להגיב על הדברים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ