בגל"צ שוקלים אם להדיח או להשעות את קובי מידן בעקבות ביקורת על ישראל - תקשורת - הארץ

בגל"צ שוקלים אם להדיח או להשעות את קובי מידן בעקבות ביקורת על ישראל

מידן כתב בפייסבוק כי הוא "מתבייש להיות ישראלי" בעקבות הירי במפגינים פלסטינים ליד גדר הרצועה. "אני מתבייש שיש לנו שדרן מן הסוג הזה בתחנה הצבאית", אמר שר הביטחון ליברמן בתגובה

מיה אשרי
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
קובי מידן. מתבייש
מיה אשרי
נתי טוקר

המגיש והשדרן קובי מידן יפסיק לשדר בגלי צה"ל בשל התבטאות ביקורתית כלפי ישראל ברשת – כך דווח הערב (ראשון) בחברת החדשות. מידן כתב בסוף השבוע בפייסבוק כי הוא "מתבייש להיות ישראלי" בעקבות הירי במפגינים פלסטינים ליד גדר הרצועה. על פי הדיווח, מפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ החליט על הפסקת שידור תוכניתו של מידן לאחר שיחת הבהרה שנערכה למגיש הוותיק, אך בפועל לא הוחלט עדיין אם מידן יודח או יושעה באופן זמני. מידן הסביר בשיחת ההבהרה עמו כי כתב את הפוסט לפני שהתבהרו הפרטים המלאים אודות האירוע בגבול עזה.

אלקבץ אינו מעוניין להדיח את מידן, ולכן הוא נוטה להימנע מכך אם מידן יבהיר את דבריו בפומבי. בנוסף, מידן הוא לא אזרח עובד צה"ל אלא נותן שירותים כמגיש פינה, ולכן אלקבץ נוטה שלא להדיחו. מנגד, אלקבץ דורש להקפיד על "ערכי הממלכתיות" ומעוניין לנקוט פעולות של ממש כדי לעמוד מאחורי אמירה זו.

מוקדם יותר היום התבטא גם שר הביטחון אביגדור ליברמן בסוגיה. "אני מתבייש שיש לנו שדרן מן הסוג הזה בתחנה הצבאית", אמר בראיון לתחנת הרדיו 103 אף-אם, "אם הוא מתבייש, אז כדאי שלבד יסיק את המסקנות ויעזוב את התחנה. אני חושב שזו בושה שזה שדרן בתחנה הצבאית, אבל גם זה חלק מהמציאות שלנו".

ליברמן נמנע מלהורות לאלקבץ מה לעשות ורק ציין כי "אני מקווה שמפקד התחנה יעשה מה שמוטל עליו". "אני לא רוצה להיכנס לשיקוליו של מפקד התחנה", הוסיף ליברמן, "אבל במקום אותו שדרן, אם יש לו אינטגריטי מינימלי, אם יש לו איזשהו כבוד עצמי ויושר - שיסיק מסקנות ויעזוב את התחנה".

מידן וגלי צה"ל סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ