"כאן קבור בכיף": ההתראה של "ישראל היום" על מותו של עמוס עוז

לטענת העיתון, "כותרת שהיתה שייכת להתראה אחרת שורבבה בטעות". העורך הראשי, בועז ביסמוט: "מתנצל בפני הקוראים ובפני המשפחה"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

דקות ספורות לאחר שנודע דבר מותו של עמוס עוז, חתן פרס ישראל לספרות, הוציא "ישראל היום" התראה (פוש) לטלפונים סלולריים. "כאן קבור בכיף" היתה כותרתה ובהמשך נכתב: "הסופר עמוס עוז הלך לעולמו בגיל 79". שתי דקות לאחר מכן יצאה התראה נוספת, ללא הכותרת המקורית.

התראה על מותו של עמוס עוז

העיתון פירסם התנצלות על הניסוח. "עקב תקלה טכנית בחלק ממכשירי הסלולר השתרבבה להודעת ההתראה בדבר מותו של הסופר עמוס עוז כותרת שגויה, שהיתה שייכת להודעה אחרת", נמסר. "אנו מתנצלים מעומק הלב בפני המשפחה ובפני ציבור הקוראים, ומבקשים להביע את השתתפותנו בצער העמוק של המשפחה על לכתו של עוז, מגדולי הסופרים בתולדות מדינת ישראל".

עורך ישראל היום, בועז ביסמוט, התייחס לטעות בחשבון הטוויטר שלו. "עם היוודע דבר מותו של הסופר הדגול עמוס עוז ביקשתי מהמערכת להיערך בהתאם", צייץ. "עוז היה המרואיין הראשון במוסף הפוליטי הראשון בעידן שלי כעורך ראשי של 'ישראל היום'. עקב תקלה יצא פוש מביך שחלקו מתייחס לטור ההומוריסטי של יאיר ניצני במוסף שישבת. מתנצל בפני הקוראים ובפני המשפחה. יהי זכרו ברוך".

עוז נמנה עם אנשי הרוח המובילים בישראל, וזוהה עם הצד השמאלי של המפה הפוליטית. מאז מלחמת ששת הימים היה שותף בקבוצות ובארגונים שונים של תנועת השלום הישראלית. הוא היה פעיל בוועד לשלום וביטחון, תמך במפלגת מוקד שפעלה בשנות ה-70, והיה מדובריה הראשונים של תנועת "שלום עכשיו".

במשך שנים היה מזוהה עם מפלגת העבודה והיה מקורב לשמעון פרס. ב-2003 היה בין יוזמי "מסמך ז'נבה" וחמש שנים לאחר מכן היה ממקימי "התנועה החדשה - מרצ", כשקבע כי מפלגת העבודה סיימה את תפקידה ההיסטורי. ב-2012 תרם פרס כספי בסך כ-15 אלף שקל שהוענק לו לארגון "שוברים שתיקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ